Перереєстрація релігійних громад Полтавщини розпочнеться у березні

Перереєстрація релігійних громад Полтавщини розпочнеться у березні

Релігійна громада села Устивиця Великобагачанського району вирішила приєднатися до Православної церкви України. На загальних зборах віруючі громади прийняли рішення про зміну канонічного підпорядкування, щоб з Української православної церкви перейти до Православної церкви України.
Протягом трьох місяців усі релігійні громади повинні визначитися із подальшим функціонуванням церков, перереєструвати їх та внести зміни до статутів. З березня всі райони повинні передати оновлені статути перереєстрованих релігійних громад області у департамент культури і туризму Полтавської облдержадміністрації.
– Ми ні в якому разі не втручаємось у життя церкви. Це стосується лише повноважень, які покладені на облдержадміністрацію у частині реєстрації церков. До цього потрібно поставитися відповідально, тому що вже п’ять років триває війна на сході України. Наше завдання дуже просте – виконати норму чинного закону, який ухвалили у Верховній Раді. І дякую Президенту, що ми маємо можливість створити Православну церкву України, – наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.
Перереєстрацію мають пройти всі релігійні громади: УПЦ Московського патріархату та УПЦ Київського патріархату. Якщо ж через визначений термін церкви не перереєструються і не визначаться із подальшою роботою, то фактично втратять чинність своїх повних офіційних назв. Тобто втратять юридичну особу, а така структура не може законно функціонувати.
Реєстрацію громад у Полтавській ОДА розпочнуть з березня. Перед цим потрібно розробити «дорожню карту» для всіх районів щодо перереєстрації, а потім передачі документів.
Щоб визначитися із переходом церкви, потрібно зібрати релігійну громаду. Якщо 2/3 на зборах виявили бажання перейти у Православну церкву України, далі оформляються документи. Потім – передаються реєстраційні справи релігійних громад з РДА, міськвиконкомів до департаменту культури і туризму ОДА. Для цього головне територіальне управління юстиції у Полтавській області визначило відповідальних за державну реєстрацію людей у кожних РДА та міськвиконкомах.
– Наразі вже зняті з державної реєстрації такі структури, як Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква. Зареєстрований статут Київської митрополії Православної церкви України. Синод затвердив типовий статут управлінь. У нас уже проведені парафіяльні збори, підготовлені протоколи. Ми готові вже до перереєстрації. На початку березня затвердять типовий статут парафіяльний, – прокоментував архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

Полтавська ОДА.

Поділися:

Добавить комментарий