«Перерване танго» в прозі

«Перерване танго» в прозі

Дуже радію появі будь-якої нової книги непересічного автора, яким є відомий кременчуцький літератор і журналіст Федір Олексійович Чужа.
Здавалося, ще зовсім недавно перебувала на презентації двох доволі знакових книг, які завдяки його невтомній праці вперше з’явилися на місцевому літературному та мистецькому полях. Одна з них – «Малювання словом», в якій Федір Чужа виписав рецензії та відгуки на твори та творчість п’ятдесяти майстрів слова, друга носить назву «Кременчук мистецький», де подаються критичні розмисли, ілюстрації та життєпис двадцяти п’яти майстрів пензля Полтавщини.

Сьогодні ж мова йтиме про його новий твір – повість «Перерване танго», яка вийшла з друку в січні поточного року в місцевому видавництві. Як зазначено в анотації, це книга про заплетену в протиріччя історію любові і сум’яття головних героїв твору. Покладена автором у фундамент їхньої долі, ця історія набуває розвитку в безмежному розмаїтті пригод, здобутків і втрат, пов’язаних із захистом рідної землі не лише на фронті в зоні АТО/ООС, а й у мирному житті.
Практично всі сюжети взяті із життя, а тому мають мотиви, що виросли із неминущих смислів. Тут вистачає всього – і відчаю, і болю, і віри.
Зібрані в книзі образи фронтових героїв відображають глибокі почуття, духовні пошуки, які переживало тоді і переживає зараз українське суспільство. Водночас у його творі простежуються концептуальні підходи, які суголосні відтворенню внутрішнього світу автора.
Цю книгу не просто цікаво читати. До вже прочитаного хочеться повертатися знову й знову, бо в рядках автора подаються відомі чи не кожному читачеві почуття, що манять і довго не відпускають своєю натхненністю й глибокою духовністю. Автор ніби наголошує, що любов – то борозна, котру треба засівати упродовж усього життя.
Федір Чужа має свою яскраву творчу інтенцію, яка проявляється в конкретному прагненні впливу на свого читача за допомогою змісту самого слова, його семантики. Його здатність передавати, а може, й ділитися своїми почуттями, гідна подиву, а відтак надихає на побажання авторові великої творчої радості.

Ксенія СІЗОВА
Доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри лінгводидактики та журналістики Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського

Поділися:

Добавить комментарий