Переведення домашніх тварин на «зимові квартири»

Переведення домашніх тварин на «зимові квартири»

Влітку більшість домашньої живності утримується просто неба, але з настанням холодів їх необхідно перевести в приміщення. Саме час потурбуватися про облаштування теплих хлівів, кліток і сараїв.

Свині стійкі до холоду

Свині легко переносять холод, тому температура повітря в межах 8–15 градусів тепла буде цілком достатньою для їхнього комфортного існування. Вище 20 градусів температура повітря в свинарнику небажана. Вимогливіші свині взимку до вологості повітря – цей показник не повинен перевищувати 75–80%.
Якщо прохолодного повітря свині не бояться, то протяги можуть спричинити застуду. Тому вікна в свинарнику на зиму слід утеплити, а щілини в стінах обов’язково законопатити. В ідеалі стіни обшити дошками й утеплити їх соломою, кукурудзинням, соняшничинням, мохом, тирсою тощо. Іноді власники свиней настилають другу підлогу з дощок на висоті близько 20 см від першої. Не завадить шар утеплювача і над стельовим перекриттям.
Добре зарекомендувало себе утримання свиней узимку на товстій солом’яній підстилці. Забезпечуючи тварин достатньою кількістю соломи, ви даєте їм можливість зариватися в неї з головою. При цьому не забувайте про посилену енергетичну годівлю.
А ось поросятам необхідне тепло. В холодну пору вони легко підхоплюють застуду. Погано витримують холод і супоросні матки.
Напувати свиней слід тільки теплою водою, холодна може призвести до захворювань, особливо взимку.

У корівнику головне – відсутність протягів

Корови дуже люблять прохолоду. Восени сприятливі температурні умови для утримання корів, проте саме в цей період варто подбати про підготовку корівника до зими. Його необхідно дезінфікувати, стіни побілити.
Корови почувають себе комфортно і при температурі 0°C, головне – відсутність протягів, які можуть спричинити різні захворювання, зокрема мастити. Також коровам необхідний вільний доступ до води, яка не повинна замерзати за будь-яких умов.
Коровам і козам взимку потрібно рухатися. Якщо такої можливості немає, тварин у гарну погоду необхідно виводити на прогулянку. Не забувайте в холодну пору року провітрювати приміщення, тварин забезпечте повноцінною годівлею.
Нормою є 2–3 кг підстилки на добу на корову. Вона повинна бути завжди чистою і сухою. Гігієна для корови – основне правило, тому важливо також слідкувати за чистотою вимені і кормового столу. Проведення дезінфекції допоможе у боротьбі із щурами, які можуть завдати стрес тваринам.

Не забудьте утеплити клітки кролів

При підготовці до холодів кролівник у першу чергу повинен подбати про утеплення житла для тварин, адже кролі переважно зимують на вулиці. Для цього простір між стіною й кліткою максимально заповнюють природними теплоізоляторами. Для цих цілей відмінно підійдуть суха солома, листя чагарників і дерев, їх дрібні гілки. Додатково також використовують пінопласт, але важливо не переборщити, щоб зберегти гарну вентиляцію й не допустити застою повітря.
Окрему увагу варто приділити зовнішній частині клітки. Досить обшити стінки залізом. Така ізоляція також допоможе уникнути нагромадження зайвих опадів і підтримати оптимальний рівень вологості. Утеплення підлоги звичайно проводиться за рахунок товстого шару соломи. Деякі господарі радять утеплити підлогу піддонами з дерев’яних дощок.
Щоб вихованці росли на вулиці в зимовий період і були активними, слід подбати про вітамінні добавки. У періоди зимового авітамінозу треба давати кролям вітаміни всіх груп у невеликих кількостях. Такий захід допоможе тваринам зміцнити імунітет і додасть сил для росту й розвитку. При утриманні кроленят на відкритому повітрі треба обов’язково встановити в клітці термометр, щоб контролювати температуру. Періодично навіть при зимовому утриманні кроликів клітки, годівниці й поїлки слід мити від забруднень із застосуванням дезінфікуючих засобів. Робити це краще, коли на вулиці буде не дуже холодно. На цей час тварин потрібно забрати в безпечне місце. Після прибирання клітки слід насухо витерти.

Птахи не люблять коливань температури

Восени необхідно перевірити пташник, закласти усі щілини, якщо треба – додатково утеплити. Обов’язково прибрати у пташнику, винести стару підстилку, перевірити надійність сідал, переконатися, що щури не поробили нір.
Зимове приміщення для утримання птахів повинно бути достатньо просторим (до 1 кв. м площі на великогабаритну птицю), освітленим, сухим, без протягів, з хорошою вентиляцією. Не можна утримувати птахів на сирій холодній підлозі, тому у пташнику взимку бажана глибока зігріваюча підстилка. Сирість буває в таких приміщеннях, де у зв’язку з поганою вентиляцією накопичуються волога, вуглекислота, аміак. Все це дуже шкідливо для пернатих. За можливості у пташнику повинна бути постійна температура. Взимку птахам страшний не стільки холод, скільки різкі коливання температури. Свіжа вода птахам необхідна в будь-який час року.
Температура в курнику не повинна перевищувати 18°C, а вологість – 70%. При низькій температурі повітря – 5°C – продуктивність знижується на 15%, при занадто високій – до 30°C – на 30%. У найтеплішому місці пташника влаштовують сідала для відпочинку на висоті 45–50 см від підлоги.
Найбільша несучість у курей припадає на період, коли світловий день дорівнює 14–18 годинам. Щоб домогтися такого результату при утриманні курей взимку, потрібно штучно збільшити світловий день, встановивши в курник додаткове освітлення. Використовувати потрібно тільки люмінесцентні лампи денного світла або так звані економки чи світлодіодні, звичайні лампи розжарювання не дадуть бажаного ефекту. Розташувати світильники потрібно так, щоб кури не змогли їх пошкодити. Зазвичай освітлення включають з 6.00 і до 9.00, а також приблизно з 17.00 і до 20.00– 20.30.

За матеріалами з відкритих джерел підготувала Юлія ХОМЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий