Перлина Полтавського краю

Перлина Полтавського краю

ПоПерлина Полтавського краюлтавщина унікальна своєю природою і її цілющими властивостями. Є на просторах нашого краю рекреаційні території, які відомі далеко за межами України. І чільне місце посідає санаторій «Псьол», що у Великій Багачці.
Пам’ятаю, ще за не таких давніх часів, працюючи в органах влади та засобах масової інформації, постійно зустрічав друзів, знайомих, які з усіх усюд колишнього «радянського» їхали сюди пролікуватися і відпочити. Про складові популярності цього закладу спілкуюся з людиною, яка стояла біля витоків його створення, будувала і розбудовувала санаторій, оснащувала його для тих часів унікальним обладнанням і, власне, присвятила йому своє життя, так би мовити, творила його славу, – першим головним лікарем санаторію «Псьол», кандидатом медичних наук, академіком Української академії наук Миколою ГРЕБЕЛЬНИКОМ.

На посаду головного лікаря він був затверджений у 1976 році і донині, як досвідчений керівник та фахівець санаторно-курортного лікування, надає колективу корисні поради і допомогу. А досвіду йому не позичати, достатньо сказати про державні відзнаки і нагороди. Так, лише за часів незалежної України за заслуги у впровадження інноваційних методів лікування він удостоєний ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, почесного звання «Заслужений лікар України», Почесної грамоти Кабінету Міністрів, за «визначний внесок у примноження добра на землі» ордена Миколи Чудотворця, інших відзнак держави та Української православної церкви.
Микола Тимофійович розповідає, що заклад розміщений на території колишнього розкішного панського маєтку. Спочатку на його місці був будинок відпочинку. В 1974 році Микола Гребельник очолив роботи з переобладнання будинку відпочинку під санаторій. 1 липня 1976-го лікувальний заклад прийняв першу партію відпочивальників і незабаром став фактично всесоюзним. Тут відпочивали навіть із Середньої Азії, каже Микола Тимофійович. Санаторій розташований в одному з найчарівніших та екологічно чистих місць України. В радіусі понад сто кілометрів відсутні промислові виробництва. Гармонійно доповнює красу повноводна й швидкоплинна річка Псьол, на мальовничому березі якої й розташований санаторій. А протилежний берег потопає в зелені березового гаю й діброви, які формують унікальний навколишній цілющий мікроклімат.
– Завдяки цим особливостям, – говорить Микола Тимофійович, – санаторій «Псьол» став популярним і у багатьох відомих в Україні людей. Серед них – подружжя Віталія і Світлани Білоножків, Алла Кудлай, Олександр Злотник… Віталій Білоножко та Олександр Злотник написали тут пісню «Багачка людьми багата…». І нині ті, хто вже добре знає нашу воду, наш санаторій і лікувальну базу, знову і знову приїздять до нас, – додає він. – З Ізраїлю одна сім’я була уже понад 20 разів.
Головне багатство санаторію – хлоридно-натрієва слаболужна мінеральна вода «Великобагачанська», що використовується для питного лікування й зовнішнього застосування. За даними фахівців, вода унікальна і за багатьма показниками та властивостями набагато краща, ніж деякі славнозвісні інші води. Мінеральну воду санаторій отримує не по трубах, а з власних джерел завглибшки понад 300 метрів, розташованих на його території.
У санаторії успішно оздоровлюються люди з хронічними захворюваннями нирок (пієлонефрит та сечокам’яна хвороба), шлунково-кишкового тракту, органів опорно-рухового апарату, органів дихання, хворі на цукровий діабет. Процедур багато, всіх не перелічити.
– Сьогодні санаторій «Псьол» – це сучасний лікувально-оздоровчий заклад, – говорить нинішній керівник закладу Юрій Миколайович Гребельник. – Належна якість послуг гарантується також високодосвідченим медичним та обслуговуючим персоналом. Тут сучасне обладнання, сучасні методи лікування і широкий вибір процедур.
Розміщення – на різні смаки і можливості гаманця. Цінова політика розрахована на широке коло споживачів санаторних послуг. Поряд з кімнатами у звичайних корпусах пропонуються й одно- та двоповерхові котеджі на 4–6 чоловік з двориками та усім необхідним для комфортного відпочинку (кухня, санблок, супутникове телебачення, кондиціонери тощо). Харчування з місцевих екологічно чистих продуктів, дієтичне харчування – на замовлення. Парковки з охороною, дитячі та спортивні майданчики, облаштовані пляжі, човнова станція і навіть власний зоопарк – усе це сприятиме гарному відпочинку. І що не менш, як на мою думку, важливо – тиша, де відчуваєш єдність з природою. Домашня, сімейна затишна обстановка – ще один з факторів для повноцінного відновлення. Саме тому сюди хочеться повернутися знову і знову.

Віктор КОСТЯНТИНІВ,
журналіст.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий