Перші сережки  для донечки

Перші сережки для донечки

Майже всі дорослі жінки носять сережки. І найчастіше прикраси вперше з’явилися у їхніх вухах іще в дитячі роки. Це ніби давня традиція. Тож і в наш час молоді матусі поспішають придбати сережки на подарунок своїм крихіткам-дівчаткам, ледве ті встигнуть звернути увагу на цікаву цяцьку в чиїхось вухах. Але чи варто так поспішати? І які сережки купити дитині на перший час?

Однозначної відповіді про вік, у якому можна проколювати діткам вуха, ви не знайдете. Чітких рекомендацій не існує. Серед батьків поширена думка, що малюки у віці від одного року значно легше переносять цю процедуру за старших дітей, швидше забувають про біль і не звертають уваги на сережки, не чіпають їх руками. Натомість дівчатка молодшого шкільного віку, які вже добре розуміють, що маніпуляція з проколювання вух не може бути безболісною, нерідко навідріз від неї відмовляються, попри бажання носити прикраси. Не секрет, що з цієї ж причини від сережок іноді відмовляються і дорослі дівчата.
У медичних журналах можна знайти рекомендації проколювати вуха дитині у віці старше трьох років. Приблизно до цього віку формуються хрящова тканина та акупунктурна карта (біологічно активні точки) вуха. Окрім того, у цей період імунна система дитини вже зміцніла для того, щоб протистояти можливому проникненню у кров інфекції.
Зайве пояснювати, що дитині, старшій трьох років, можна чітко пояснити, чому до вух після проколювання небажано торкатися, особливо немитими руками, чому не можна смикати за сережки. Дошкільник уже здатен розуміти (принаймні частина дітей цього віку) пояснення, що сидіти під час процедури треба нерухомо, щоб не заважати фахівцю у білому халаті зробити все швидко. Різкий несподіваний рух може закінчитися травмуванням вуха.
Плануючи проколювання вух дитині, краще орієнтуватися на весну чи осінь, влітку є ризик інфікування ран під час ігор у пісочниці, купання у відкритих водоймах тощо, а взимку – травмування місця проколювання під час одягання светрів з вузькою чи тісною горловиною, шапок.
Головна умова безпечного проколювання вух – стерильність, тому проводити процедуру слід у косметологічному салоні чи закладі охорони здоров’я. Проколювання виконують лише одноразовими голками, упаковку з якими розкривають безпосередньо перед процедурою у присутності батьків. Спеціаліст повинен працювати в стерильних одноразових рукавичках. Перед проколюванням він дезінфікує мочки вух дитини спиртовим розчином. А саму процедуру проводить за допомогою спеціального «пістолета». Завдяки цьому пристрою сережка надівається відразу, тож немає потреби закріплювати прикрасу в подразненій ділянці вуха вручну.
Раніше вважалося, що перші сережки обов’язково мають бути золотими чи срібними, оскільки ці метали рідше провокують запальні та алергічні реакції. Утім сьогодні вже відомо, що золоті сережки доцільно одягати дитині одразу після проколювання вух лише в тому випадку, якщо вони виготовлені із золота високої проби. У сплаві золота 585-ї проби майже 50% мідних і нікелевих домішок. У дитини з алергією на нікель такі прикраси можуть викликати тривале нагноєння ранки. Своєю чергою срібло, контактуючи з деякими дезінфекційними розчинами, якими обробляють місця проколів і самі сережки, здатне окислюватися. Утворений оксид срібла перешкоджає загоєнню ранки.
До повного загоєння проколених вух фахівці рекомендують носити спеціальні сережки з хірургічної сталі чи імплантаційного титану. Такі матеріали найменш алергенні, а також доволі стійкі до зовнішніх впливів.
Перші сережки дитини мають бути невеликого розміру, дуже легкі, без гострих елементів, з надійними кріпленнями. Найкраще обрати «цвяшки» чи невеликі півкільця (у цьому випадку при обробці вушних проколів і сережок антисептиком їх зручніше прокручувати у вухові).
Яким би позитивним не був особистий досвід мами, перед тим, як вести дитину до салону краси, варто відвідати з нею педіатра. Особливо якщо донька недавно перехворіла, а тим більше, якщо має якісь хронічні захворювання (деякі з них є прямим протипоказанням до проколювання вух). Окрім того, фахівці не радять проколювати вуха дітям, які дуже налякані, опираються, плачуть. Розумніше відкласти плани до часу, коли дитина буде емоційно готова до процедури. Її спокій та впевненість – велика запорука того, що загоєння ранок у місцях проколів мине без проблем.

Поділися:

Добавить комментарий