Перший Митрополит Київський Михаїл

Перший Митрополит Київський МихаїлПам’ять святого Михаїла, першого Митрополита Київського, вшановується 28 червня. Він був першим главою Київської митрополії Константинопольського патріархату.

Про його життя відомо дуже мало. За одними джерелами, Михаїл був сирійцем, за другими – болгарином, за третіми – сербом.
Більшість церковних істориків схиляється до версії, що на Митрополита його висвятив Константинопольський Патріарх Миколай Хризоверг у X столітті, після чого ієрарх разом із єпископами прибув до Києва і став першим Предстоятелем Православної Церкви в Русі-Україні.
Вважається, що саме Михаїл із пресвітерами звершував обряд святого хрещення киян у Дніпрі, коли Великий князь Володимир наказав зібрати всіх жителів на березі ріки. Згодом благословив Володимира на будівництво Десятинної церкви та сприяв заснуванню у Києві церкви Архангела Михаїла, на місці якої тепер розташований Михайлівський Золотоверхий собор.
За переказами, земне життя Михаїла Київського завершилося 28 червня 992 року. Тривалий час його святі мощі зберігалися в Десятинній церкві, потім – у Ближніх Печерах Київського монастиря, а 13 жовтня 1730 року їх перенесли до Великого Успенського собору Києво-Печерської лаври, де вони знаходилися до 3 жовтня 1941 року. В той страшний день Другої світової війни собор було підірвано, і мощі подвижника, як і багато інших святинь, втрачено.
Окрім літнього поминання, пам’ять святителя Михаїла, першого Митрополита Київського, вшановують 13 жовтня – у день перенесення мощів. Православний люд прославляє його як великого угодника Божого: «Радуйся, Михаїле, великий ієрарше, Церкви нашої преславний первопрестольниче».

Підготувала Вікторія КОРНЄВА.

Поділися:

Добавить комментарий