Перший рейс – політ нормальний!

Перший рейс – політ нормальний!

20 грудня 2017 року рішенням Кабінету Міністрів України аеропорту “Полтава” було надано статус міжнародного. 15 березня підприємство очолив новий генеральний директор – Володимир Окара. І вже з квітня розпочались ремонтні роботи злітно-посадкової смуги та приміщення. Минулої неділі полтавський аеропорт вперше після реконструкції приймав пасажирський рейс. Середньомагістральний літак “Як-40” доставив із Запоріжжя до нашого міста близько тридцяти осіб, у тому числі з-за кордону. Тож певним чином рейс був міжнародним.
Група іноземних авіалюбителів із Канади, США, Нідерландів, інших країн Європи подорожує Україною й завітала до Полтави оглянути місцевий музей авіації. Як зазначив після приземлення турист із Нідерландів Єрун Кейзер, у Полтаві вони вперше – метою прильоту став огляд рідкісних літаків. Усім дуже сподобалися Україна, її природа, гостинність людей. Капітан повітряного судна Олександр Жигалов у небі з 1979 року. Перед цим рейсом приземляв свого літака в Полтаві й 30 років тому. Пілот зауважив, що нині політ проходив нормально – практично в ідеальних умовах, смуга у гарному стані. Приземлення було м’яким, тож пасажири залишились задоволені. Після завершення екскурсійної програми туристи відбули до Кривого Рогу, а далі – назад до Запоріжжя.
Як зазначив генеральний директор аеропорту Володимир Окара, нині аеропорт готовий не лише приймати туристів, але і відправляти жителів Полтавщини на відпочинок. І, можливо, здійснювати регулярні рейси по Україні. Ведуться переговори з туроператором, у плани якого входить відкрити рейс на Шарм-ель-Шейх. Починаючи з квітня, закуплено все необхідне для роботи в літній період, але поки що аеропорт не готовий працювати в зимових умовах, відповідне обладнання ще потрібно придбати. Також є нагальна потреба встановити огорожу.
– До нас прилетіли не просто туристи, а блогери й інші зацікавлені темою авіації люди. Вони подорожують містами України, знайомляться із музеями авіації, оцінюють інфраструктуру. Далі популяризуватимуть наш регіон, бо є про що розповісти. Пишаюся, що ми привели аеропорт до ладу, і тепер зможемо приймати рейси як з інших міст, так і закордонні. Стан стовідсоткової готовності для прийому невеликих літаків, таких, як “Як” або “Ан”. У нас абсолютно нормальні злітно-посадкова смуга, руліжна доріжка, перон. Я спілкувався з командиром екіпажу, він нас запевнив, що смуга краща, ніж у багатьох інших обласних центрах. Але її треба вдосконалити. На наступну сесію обласної ради будемо виносити звернення до Міністерства інфраструктури щодо передачі злітно-посадкової смуги на баланс держави, – зазначив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.
Це дасть можливість залучити кошти на серйозний ремонт смуги, а відтак аеропорт буде готовий прийняти будь-які типи літаків.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий