Перший у Полтаві інтерактивний  клас безпеки

Перший у Полтаві інтерактивний клас безпеки

У першому в Полтаві інтерактивному класі безпеки на базі Головного управління ДСНС області фахівці навчають дітей пожежної та мінної безпеки, школярі спілкуються із поліцейськими про правила дорожнього руху, а також у цьому просторі проводяться навчання з домедичної допомоги. Тут є цікаві локації та багато різних матеріалів: макети будівель, електроприлади, манекени та необхідне обладнання для, наприклад, серцево-легеневої реанімації. Знання в класі безпеки подаються залежно від віку дітей, розповідає провідний інспектор ГУ ДСНС України в Полтавській області Богдан Струць:
«Для молодших дітей надаємо інформацію в ігровій формі, з елементами руханки, розбираємо основні правила та обов’язки. А дорослішим учням ми розповідаємо більш детально, що їм треба робити і як поводитись у тій чи іншій надзвичайній ситуації».
10-річний учень 5-го класу Полтавського ліцею №33 Денис Веременко під час семінару дізнався чимало нового для себе та залюбки порадить і друзям прийти сюди:
«Я дізнався, що не можна наближатись до небезпечних предметів. А також не можна бавитись із вогнем та приладами, які можуть стати причиною виникнення пожежі».
Вчителька ліцею Юлія Ковтунович нещодавно побувала у класі безпеки на семінарі для вчителів. Тепер привела сюди своїх вихованців. Жінка зазначає, що інформацію тут надають актуальну та в цікавій формі.
«Щодо мінної безпеки – діти обов’язково мають знати правила поводження, адже ми живемо в країні, де йде війна. У школі, звісно, проводяться подібні уроки, проте, можливо, недостатньо часу на це виділено. Додатково в цьому класі є наочності гарні, гарна подача матеріалу».
Загалом у Полтавській області нині функціонують близько 170 класів безпеки. Майже всі вони створені в навчальних закладах. На базі ж підрозділів ДСНС класи безпеки створюються для більш поглибленого вивчення.
Наразі клас працює в тестовому режимі, щоб відпрацювати всі навчальні елементи, врахувати зворотній зв’язок від дітей і оптимізувати програму для різних вікових категорій. Щоб бути максимально інклюзивними та справді виконати методичну навчальну функцію для співробітників інших підрозділів ДСНС по області, а також представників освітніх закладів, які відповідальні за безпеку дітей у школах.
Вже незабаром відкриття, тож, щоб завітати організованою групою дітей до класу безпеки на базі ГУ ДСНС у Полтаві, потрібно заповнити заявку в гугл формі.
За додатковою інформацією можна звертатися за тел. +38 095 344 0820, Ганна Шавиро.
Ініціативу «Безпека дітей понад усе: створення інтерактивного класу безпеки» впроваджує громадська організація «Нова Полтава» на базі Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Полтавській області за сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) за фінансової підтримки уряду Данії.

За матеріалами Ганни ШАВИРО, менеджерки проєктів ГО «Нова Полтава».

Поділися:

Добавить комментарий