Перспективи співпраці з Австралією та В'єтнамом

Перспективи співпраці з Австралією та В’єтнамом

Полтавщину з ознайомчим візитом відвідала Надзвичайний і Повноважний Посол Австралії в Україні пані Мелісса О’Рурк. Вона зазначила, що полтавські краєвиди їй нагадали батьківщину. Серед іншого в плані візиту була й поїздка до Нових Санжар. Полтавському обласному осередку Всеукраїнської організації інвалідів України, який очолює Сергій Чумак, на конкурсній основі Австралією нещодавно надано грантову підтримку для розвитку соціального підприємництва – закуплені швейні машинки для місцевого дитячого будинку-інтернату, і пані Посол планувала особисто ознайомитися із ходом реалізації цього проекту.
В обласній державній адміністрації відбулася зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла Австралії в Україні пані Мелісси О’Рурк з головою ОДА Валерієм Головком. Він детально поінформував гостю про соціально-економічний розвиток регіону, який є лідером в Україні в багатьох галузях, про історичну й духовну спадщину Полтавського краю. Наголошувалося, що, враховуючи значний потенціал аграрного сектору та Кременчуцького індустріального центру, керівництво області наполегливо працює над пошуком нових партнерів, ринків збуту і збільшенням експорту.
– Ми зацікавлені у спільних проектах, які слугуватимуть іміджу України та Полтавщини в Австралії, – сказав голова облдержадміністрації Валерій Головко.
Надзвичайний і Повноважний Посол Австралії в Україні Мелісса О’Рурк зазначила, що від перебування на Полтавщині лише позитивні емоції. Прикметно, що поглиблення співпраці почалося саме з питань підтримки людей з інвалідністю. Ключовий момент – розвиток торгівлі, тому дуже важливе відкриття в області представництва однієї з найпотужніших австралійських компаній у сфері АПК. В Австралії активна українська діаспора – 46 тисяч, яка підтримує Україну. Чимало австралійських фахівців українського походження вже працюють в Україні. Зокрема гості було цікаво, як вони запроваджують передові технології на Полтавщині – в буровому управлінні “Укрбургаз” ПАТ “Укргазвидобування”. Пані Посол зазначила, що Австралія й Україна – дружні країни. Австралія підтримує територіальну цілісність України, не визнає незаконну анексію Росією Криму і засуджує її вторгнення на Донбас. “Ми запровадили санкції проти Росії й не скасуємо їх, доки вона не змінить свого ставлення”, – сказала пані Посол.
У планах – допомога ветеранам АТО, у тому числі у підготовці українських спортсменів до “Ігор нескорених”, які цього разу прийматиме Австралія.
* * *
В обласній державній адміністрації відбулася також зустріч керівництва області з Надзвичайним і Повноважним Послом Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні паном Нгуен Ань Тауном. Кілька років поспіль Соціалістична Республіка В’єтнам бере участь у Сорочинському ярмарку. Відносини між Полтавщиною та В’єтнамом плідно розвиваються, констатував Нгуен Ань Таун.
Полтавщина готова до співпраці не тільки в економічній, а й в інших сферах. В області є потужний кадровий потенціал, і на базі навчальних закладів можна створити представництва для обміну досвідом, підвищення кваліфікації й напрацювання інших перспективних напрямків, взаємовигідної співпраці, повідомили голова ОДА Валерій Головко і директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко. Голова облдержадміністрації додав, що в області планують створити спільне із Соціалістичною Республікою В’єтнам підприємство.
Спілкуючись по закінченні зустрічі з журналістами, Валерій Головко наголосив, що такі контакти дуже важливі.
– Маємо зовнішньоекономічні зв’язки з більш ніж 130 країнами світу. Кожного року зростає товарообіг. Ми більше продаємо, ніж отримуємо товарів з-за кордону. Створення спільних підприємств спрощує відкриття нових виробництв, робочих місць, – наголосив голова ОДА Валерій Головко.

Віктор КІКОТЬ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий