Підсилює  молокоутворення

Підсилює молокоутворення

«Хочу більше дізнатися про трави, які підсилюють молокоутворення».
З.В.КАЛІШ.

Жовтий осот городній (осот огородный; Sonchus oleraceus) – однорічна трав’яниста рослина родини айстрових (складноцвітих). Рослина при пораненні виділяє молочно-білий сік. Стебло прямостояче, порожнисте, гладеньке, 40–120 сантиметрів заввишки. Листки чергові, матові, голі, струговидноперистонадрізані або нерівномірноколючозубчасті; нижні – черешкові, серединні й верхні – з стеблообгортною серцевидною основою і гострими вушками. Кошики – в розгалуженому суцвітті, на потовщених ніжках. Квітки язичкові, жовті, рідше – бліді, з червоними смужками на відгині. Плід – сім’янка. Цвіте з червня по жовтень.
Росте як бур’ян на городах, по засмічених місцях майже по всій території України.
Для виготовлення ліків використовують траву, зібрану під час цвітіння осоту. Рослина неофіцинальна.
Хімічний склад вивчено ще недостатньо. Відомо, що рослина містить дубильні речовини, каротин і каучук.
Рослина виявляє сечогінні, жовчогінні, легкі послаблюючі, молокогінні, кровоспинні та протизапальні властивості. В народній медицині настій трави приймають при застудах, жовтяниці, кровохарканні, болях у сечовому міхурі, зокрема, при каменях, проти глистів та як засіб, що підсилює процес молокоутворення у матерів-годувальниць. Свіжий молочний сік рослини використовували для лікування хвороб печінки, а всю рослину – для лікування подагри. Свіже потовчене листя прикладають до ран, які кровоточать. До лікувально-профілактичного харчового раціону включають салати з молодого листя рослини.
Внутрішньо вживають настій трави осоту (столова ложка сировини на склянку окропу, настоюють годину, проціджують) – по 1 ложці 3–4 рази на день. Готують салат. Помите молоде листя рослини вимочують 40 хвилин у 10-процентному сольовому розчині, обсушують, подрібнюють, кладуть на кружальця солоних огірків, додають тертого хрону і заправляють сметаною (на 100 г листя беруть 50 г солоних огірків, 25 г тертого хрону, 20 г сметани, сіль і перець).
Зовнішньо застосовують настій трави осоту (одна повна жменя сировини на літр окропу, кип’ятять 5 хвилин, проціджують) – для сидячої прохолодної ванни при геморої (тривалість процедури – 15–20 хвилин, приймають тричі на тиждень).

Поділися:

Добавить комментарий