Інформаційний кур’єр

Підсумки діяльності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області за 2019 рік

Від рівня організації та результативності виконання бюджету залежить ефективність функціонування кожної установи.

Традиційно після завершення бюджетного року управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – управління) підводить підсумки своєї діяльності в сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.
Працюючи за принципом обов’язковості фінансування витрат, пов’язаних із наданням матеріального забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг застрахованим особам та потерпілим на виробництві, протягом минулого року управління і його десять відділень уживали всіх можливих заходів для своєчасного й повного виконання своїх статутних завдань.
Станом на 01.01.2020 у відділеннях управління перебувало на обліку 99477 страхувальників. Кількість справ потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання склала 5493.
За 2019 рік страхові виплати були надані 5493 потерпілим та особам, які мали право на ці виплати, на загальну суму 170,9 млн грн (25% від загальної суми витрат), а саме:
– 5178 потерпілим виплачено щомісячну страхову виплату в разі часткової або повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку, на загальну суму 152,3 млн грн;
– 315 особам виплачено щомісячну страхову виплату як особам, що мають на це право в разі втрати годувальника, на суму 8,7 млн грн;
– 74 потерпілим виплачено одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності на загальну суму 765,2 тис. грн;
– 15 сім’ям та 14 утриманцям виплачено одноразову допомогу в разі смерті потерпілого на загальну суму 3,3 млн грн;
– 3 сім’ям відшкодовано витрати на поховання потерпілих на загальну суму 11,5 тис. грн;
– 235 потерпілим виплачено допомогу в зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності на загальну суму 5,6 млн гривень.
Протягом чотирьох кварталів 2019 року відділеннями управління було прийнято від страхувальників понад 168 тис. заяв-розрахунків для фінансування матеріального забезпечення для майже 92 тис. застрахованих осіб.
Витрати Фонду на виплату всіх видів матеріального забезпечення за 2019 рік склали 486,4 млн грн, а саме:
– на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності використано 363,1 млн грн (53% від загальної суми витрат), середньоденний розмір допомоги склав 275,8 грн;
– на виплату допомоги по вагітності та пологах використано 121,5 млн грн (17,6 % від загальної суми витрат), середньоденний розмір допомоги склав 223,3 грн;
– на допомогу на поховання, яка була виплачена у 442 випадках, використано 1,8 млн грн (0,3 % від загальної суми витрат).
Завдяки налагодженому механізму надходження коштів Фонду до страхувальників-роботодавців та безпосередньо до застрахованих осіб компенсовано втрачений заробіток у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю по 143,5 тис. листках непрацездатності на загальну суму 363,1 млн гривень.
За 2019 рік на медико-соціальні послуги 673 потерпілим від трудового каліцтва та професійних захворювань у Полтавській області витрачено 11 млн 4 тис. грн (1,6 % від загальної суми витрат).
За минулий рік 1201 застрахована особа Полтавщини та члени їхніх сімей (87 дітей у супроводі дорослого) пройшли відновлювальне лікування після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за 15 профілями лікування, на що Фондом було витрачено близько 16,4 млн грн (2,4 % від загальної суми витрат).
За рахунок коштів Фонду за 12 місяців 2019 року було придбано 12 спеціальних засобів пересування (колясок), 17 особам з інвалідністю було оплачено спеціальний медичний догляд, 68 осіб отримали постійний сторонній догляд, 47 осіб були забезпечені побутовим обслуговуванням, 156 потерпілих на виробництві отримали компенсацію на транспортне обслуговування, бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів.
Із початку 2019 року 237 потерпілих на виробництві Полтавської області були забезпечені технічними та іншими засобами реабілітації на загальну суму 2671,8 тис. грн, 70 особам оплачені технічні засоби реабілітації, у т. ч. заходи, пов’язані з первинним та складним протезуванням. Завдяки своєчасно проведеним заходам ці люди зможуть повернутися до повноцінного життя.
За 2019 рік страхові експерти з охорони праці відділень управління взяли участь у роботі комісій із розслідування 4 групових нещасних випадків, 20 нещасних випадків зі смертельним наслідком, 35 випадків смерті на виробництві, 4 професійних захворювань, 1 гострого професійного захворювання (отруєння), 202 нещасних випадків з тимчасовою втратою працездатності. Прикро усвідомлювати, що в 2019 році кількість нещасних випадків на виробництві зросла порівняно з 2018 роком на 7 страхових випадків (із 167 до 174), збільшилася й кількість осіб, травмованих на виробництві (із 170 до 177).
Пропаганда безпечних та нешкідливих умов праці серед усіх суб’єктів господарської діяльності, що постійно здійснюється службою страхових експертів з охорони праці, відіграє важливу позитивну роль для попередження виробничого травматизму та, відповідно, інвалідності працівників. Протягом року роботодавцям надавалася всебічна допомога в організації роботи з охорони праці, моніторингу умов праці та усунення загроз здоров’ю працівників.
У червні 2019 року з метою залучення потерпілих на виробництві до активного життя, їхньої соціальної реабілітації управління спільно з обласним фізкультурно-спортивним товариством “Спартак” та регіональним центром з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт” провело сьому обласну спартакіаду “Сила духу”. Участь у цьому заході, що відбувся на базі обласного дитячого оздоровчого центру “Маяк”, взяли 79 потерпілих, які змагалися з армспорту, бомбаскету, гирьового спорту, дартсу, настільного тенісу та шахів. Переможці з кожного виду спорту відстоювали честь Полтавщини на фінальних змаганнях Всеукраїнської спартакіади “Сила духу”, що відбулися 18–20 вересня 2019 року в місті Ужгород.
У цілому видатки управління на всі статутні напрями діяльності за 2019 рік склали 686,02 млн грн, що свідчить про масштабність та результативність проведеної роботи у сфері соціального захисту застрахованих осіб та потерпілих на виробництві Полтавщини.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України
у Полтавській області.

Поділися:

Добавить комментарий