Інформаційний кур’єр

Підсумки рейду «Урок» і не тільки

Більше 30 дітей шкільного віку досі не навчаються

Понад півтори тисячі перевірок умов проживання та виховання дітей у сім’ях, де батьки або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання батьківських обов’язків, проведені в області в нинішньому році.
Виявлено 177 дітей і підлітків, які вперше потребували соціально-правового захисту. Про це йшлося на засіданні Координаційної ради у справах дітей при облдержадміністрації. Начальник служби у справах дітей ОДА Інна Конончук повідомила, що на обліку служб у справах дітей райдержадміністрацій, районних адміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад перебувало 615 хлопчиків і дівчаток, які опинилися в складних життєвих обставинах, із 547 сімей. Із них 24 дитини, щодо яких скоєно насильство.
Кількість дітей, які перебувають на обліку через насильство над ними, з початку року збільшилась з 16 до 24. Протягом квітня–червня 2018 року службами у справах дітей взято на облік 9 юних громадян на таких підставах.
Загалом здійснено близько ста заходів із приводу захисту дитини від жорстокого поводження. Щоб запобігти сімейному неблагополуччю, спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюють соціальний супровід родин, які опинилися в складних обставинах. Під супроводом у поточному році перебуває 706 таких сімей. Протягом 2018 року 311 родин подолали проблеми та були зняті з обліку.
У випадках, коли профілактична робота не приносить користі, подано 59 позовів до суду про позбавлення батьківських прав та 3 – про відібрання дітей у батьків без позбавлення таких прав. Судами ухвалено 40 рішень про позбавлення прав понад 50 батьків відносно 63 дітей та 5 – про відібрання дітей без позбавлення батьківських прав у 9 батьків.
В області запроваджено послугу патронату над дитиною: створено 4 патронатні сім’ї у Диканському, Козельщинському, Решетилівському та Хорольському районах, куди влаштовано 4 дітей.
Для профілактики дитячої бездоглядності, запобігання негативним явищам у дитячому середовищі працівники відповідних служб спільно з правоохоронними органами проводять профілактичні рейди. Так, цьогоріч пройшло понад 300 рейдів “Діти вулиці”, “Вокзал” тощо. Таким чином виявили 95 дітей, із них 70 – попередили, 25 – забрали з вулиць і вокзалів: із них 12 дітей повернули батькам, чотирьох відправили в лікарні, сімох – у навчальні заклади, двох – у центри соціальної реабілітації. За наслідками рейдів попереджено 652 батьків, для 108 дорослих ініційоване притягнення до відповідальності.
Як завжди, у серпні-вересні в області проходив всеукраїнський профілактичний рейд “Урок”. Виявлена 31 дитина шкільного віку, що не приступила до занять у загальноосвітніх і професійно-технічних закладах. Із них 8 – через невиконання батьками обов’язків щодо надання дітям освіти, стільки ж самовільно залишили навчальні заклади, семеро перебувають за межами країни, одна дитина не навчається у зв’язку з хворобою. Місцеперебування ще 5 дітей з’ясовують фахівці. З батьками та особами, що їх заміняють, проводиться відповідна робота, їм роз’яснюють обов’язковість набуття дітьми середньої освіти та наслідки неналежного виконання батьківських обов’язків. 11 дорослих осіб притягнуто до адмінвідповідальності. Усі діти, які не навчаються, відомі, по кожному факту триває робота, і до жовтня кожна дитина має бути повернута до навчального процесу, відзначалося на зібранні.
Повідомлялося, що в об’єднаних територіальних громадах поки що не створені служби, які опікуються дітьми.
За даними правоохоронних органів, за 8 місяців нинішнього року в області на 20 відсотків зменшилася кількість правопорушень, скоєних неповнолітніми.

Ганна ЯЛОВЕГІНА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий