Підтримка благодійників на шляху до улюбленої професії

На уроці

Підтримка благодійників на шляху до улюбленої професії

Під час навчання у ПНПУ імені В. Г. Короленка Ганна Сірий-Козак була стипендіаткою Благодійного фонду «Повір у себе», створеного Віктором та Іриною Іванчиками при агрохолдингу «Астарта-Київ». Дівчина розповіла, як здобула цю можливість, про студентське життя та вплив фонду на становлення її професійного шляху. Нині Ганна Сірий-Козак обіймає посаду заступника директора приватної школи «Чарівний світ» у Полтаві.

«У фонді хотіли підтримати обдарованих дітей саме із сільської місцевості»

Підтримка благодійників на шляху до улюбленої професії
Ганна Сірий-Козак

Ганна родом із Великобагачанського району. З 2009 по 2011 рік навчалася у Полтавському обласному науковому ліцеї-інтернаті імені Антона Макаренка для обдарованих дітей із сільської місцевості. Багато разів брала участь у конкурсах та олімпіадах і здобувала призові місця.
– Я посіла друге місце у конкурсі-захисті робіт учнів-членів Малої академії наук України. І того літа до мене зателефонував директор

Великосорочинської санаторної школи-інтернату Миргородського району, заслужений учитель України Іван Олександрович Фесенко. Він розповів про можливість стати стипендіаткою фонду «Повір у себе», – згадує Ганна.
Дівчина зібрала документи, що підтверджували досягнення в навчанні, та поїхала на співбесіду до Великих Сорочинців. Уже тоді вона збагнула: організатори прагнули переконатися, що мрії юнаків та дівчат про майбутню професію ґрунтуються на їхньому душевному поклику, а не на дитячих ілюзіях.
– Намагалися зрозуміти, чи працюватимемо ми згодом за обраною спеціальністю; запитували, яку користь зможемо принести на своєму робочому місці суспільству. Також враховували матеріальну спроможність сім’ї. У фонді хотіли підтримати обдарованих дітей саме із сільської місцевості, дати їм «зелене світло» у майбутнє, – поділилася Ганна.

«Ніколи нікому не відмовили в допомозі»

Так Ганна стала стипендіаткою фонду «Повір у себе». З 2011 по 2017 рік ця благодійна організація оплачувала дівчині проживання в гуртожитку, а також надавала щомісячну стипендію.
– Це дало мені важливе відчуття стабільності, впевненість, що й наступного навчального року матиму дах над головою. Дуже допомагала також щомісячна стипендія: я ж із сільської місцевості, до того ж моя мама двох дітей виховувала сама.
З приємністю Ганна розповідає і про приязне ставлення фонду до стипендіатів, про моральну підтримку:
– Нам відразу сказали, що ніхто не вимагатиме відпрацювання чи повернення коштів після навчання. Нам телефонували, щоб розпитати про звичайні поточні справи в університеті, цікавилися, чи потрібна якась допомога.
Особливо дівчині запам’яталися зустрічі, які фонд організовував для стипендіатів різних років. Зазвичай вони проходили в липні. Одна зі складових такого спілкування – корисні настанови від засновників фонду. Натепер Ганна-педагог навіть зробила висновок, що зустрічі стали ще цікавішими.
– У цьому приязному, дружньому колі сміливо говорять на різні психологічні теми. Комусь, за потреби, допомагають із працевлаштуванням. Власне, на таких зустрічах жодному стипендіату не відмовили в допомозі.

«У фонді мене переконали не вагатися, а йти шляхом, який обрала»

Сьогодні Ганна Сірий-Козак – заступник директора приватної школи «Чарівний світ» у Полтаві. Діти до неї звертаються «пані Аня». Її мрія про педагогічну стежину стала реальністю.
– Свого часу в фонді переконали не вагатися, а йти шляхом, який обрала і до якого лежить душа. Ця підтримка супроводжувала мене впродовж шести років навчання, – усміхається молодий педагог.
Цьогорічним абітурієнтам вона радить подавати заявки до фонду та вірити людям, які пропонують допомогу, бо ж її мрії вони допомогли втілити в життя. Своєю чергою майбутнім стипендіатам Ганна бажає старатися і навчатися лише на відмінно – тоді заохочень від фонду буде ще більше.

ГО «Полтавщина Аграрна».

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий