ПОЛТАВЩИНА ЛІДИРУЄ  ЗА ЕКОНОМІЧНИМИ ПОКАЗНИКАМИ В УКРАЇНІ

Підтримка – реальна і повсякденна

За оцінками Світового банку 20 відсотків найбільш бідних верств жителів Землі є людьми з обмеженими можливостями і вимагають до себе особливої уваги. Загальна поширеність офіційно зафіксованої інвалідності в світі вже становить приблизно 10 відсотків. На сьогоднішній день понад два мільйони наших співгромадян мають інвалідність.
З метою забезпечення всебічної та ефективної участі людей з інвалідністю в економічному, соціальному, культурному і політичному житті суспільства Генеральна Асамблея ООН 13 грудня 2006 року прийняла Конвенцію про права інвалідів, яка була відкрита для підписання 30 березня 2007 року. В цей день Конвенцію підписали 82 держави – максимальна кількість держав за всю історію підписання конвенцій ООН.
Дотримання прав людей з інвалідністю – це не тільки реалізація конкретного права конкретної особи, це забезпечення можливостей рівного ефективного здійснення громадянами усіх без винятку верств населення прав людини без будь-якої дискримінації.
Одним із найважливіших прав, яке захищається в Україні Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», є право на оплачувану працю, у тому числі з умовою про виконання роботи вдома. З метою реалізації творчих і виробничих здібностей осіб з інвалідністю та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом.
За даними Фонду соціального захисту інвалідів, у 2017 році майже 3,5 тисячі роботодавців Полтавської області забезпечили роботою понад 16 тисяч осіб з інвалідністю.
З метою сприяння трудовій реабілітації та працевлаштуванню людей з інвалідністю Фонд соціального захисту інвалідів бере участь, у межах своєї компетенції, в реалізації на території Полтавської області заходів щодо забезпечення зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю; здійснює фінансування та виконання державних програм щодо соціального захисту осіб з інвалідністю; надає юридичні консультації громадянам з інвалідністю з питань зайнятості та працевлаштування; співпрацю з місцевими органами соціального захисту населення, державною службою зайнятості щодо обміну інформацією про роботодавців, які бажають працевлаштувати осіб з інвалідністю.
Користуючись нагодою, нагадуємо роботодавцям Полтавської області, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, про необхідність у строк до 1 березня 2019 року надати на адресу Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (36039, м. Полтава, вул. Європейська, 49) Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2018 звітний рік (Форма № 10-ПІ).
Полтавське обласне відділення Фонду бажає всім, хто причетний до вирішення проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями, сил і здоров’я, засобів і успіху. Захищаючи гідність людей з інвалідністю, ми захищаємо своє людське обличчя.

Полтавське обласне відділення
Фонду соціального захисту інвалідів.

Поділися:

Добавить комментарий