Підвищує тиск

Підвищує тиск

«Ви часто розповідаєте про рослини, які знижують тиск. А які рослини допомагають підвищувати артеріальний тиск?»
С. П. БУРЯК.

Ефедра двоколоса (кузьмичева трава, ставчак звичайний, степова малина, хвойник; эфедра двуколосковая; Ephedraa distaachyaa) – дводомна рослина родини ефедрових. Низький (5–15 сантиметрів заввишки), дуже гіллястий, ясно-зелений кущ із вузькоборозенчастими й трохи шорсткими стеблом і гілками, що відходять від стебла по одній або пучками. Листки супротивні, дуже дрібні, перетинчасті, зрослі в двозубчасті піхви. Квітки одностатеві дрібні, зібрані колосками. Плід – двонасінна червона, куляста м’ясиста шишкоягода. Цвіте у червні-липні.
Рослина трапляється на кам’янистих місцях, пісках, особливо на приморських і степових схилах на півдні Лісостепу, в Степу і Криму.
Для виготовлення ліків використовують траву, яку збирають під час цвітіння і плодоношення рослини. Сушити можна на сонці. Сухої сировини виходить 20–25 відсотків. Сировину треба зберігати в щільно закритих банках чи бляшанках у сухому темному місці. Рослина неофіцинальна.
У траві ефедри двоколосої є 0,2–0,5% алкалоїдів (псевдоефедрин, ефедрин, метилефедрин), дубильні речовини, пірокатехіни, смоли, аскорбінова кислота (240–371 мг%) та інші речовини.
Раніше з трави ефедри двоколосої виробляли препарат ефедрин. Останнім часом рослину використовують лише в народній медицині як засіб, що збуджує нервову систему, стимулює кровообіг, підвищує кров’яний тиск, розслаблює гладенькі м’язи бронхів, підвищує потовиділення, знижує температуру тіла при гарячкових захворюваннях, тамує біль.
Внутрішньо відвар або чай з трави ефедри вживають при бронхіальній астмі, сінній гарячці, алергодерматозах, хронічному бронхіті, емфіземі й туберкульозі легень, проти кашлю при коклюші, при хворобах органів травлення (проноси, виразкова хвороба шлунку), ревматизмі, подагрі, для підвищення кров’яного тиску, як протиотруту при отруєнні опієм, скополаміном і наркотиками.
Місцево відвар трави ефедри двоколосої використовують при сверблячих дерматозах.
Внутрішньо вживають відвар трави (15–22 г сировини на 2–3 склянки окропу, уварюють до половини) по столовій ложці 2–3 рази на день. Чайну ложку трави заварюють 2 склянками окропу як чай і п’ють по півсклянки 2–3 рази на день.
Зовнішньо використовують відвар трави (столову ложку сировини варять 5 хвилин у 400 мл води) для змазування ділянок шкіри, уражених сверблячими дерматозами.
Ефедра двоколоса – отруйна рослина. Передозування небезпечне.

Поділися:

Добавить комментарий