Підживлення рослин

Підживлення рослин

У травні більшість перенесених на грядку овочевих культур перебувають у своєрідному дитячому віці. Тож нині рослинам потрібне хороше живлення. Його проводять у такі строки і такими дозами.

Капуста білокачанна

Підживлювати починають через 8–10 днів після висадки розсади сумішшю мінеральних добрив із розрахунку 50 г аміачної селітри, 75 г суперфосфату і 50 г калійної солі на 10 кв.м площі. У міжряддях сапкою роблять канавку глибиною 8–10 см на відстані 10–12 см від рослин. Добрива перемішують, висипають по 10–12 г суміші на кожен метр рядка, засипають землею і грядку поливають. Повторно підживлюють такою ж сумішшю добрив через 15–20 днів.
При використанні коров’яку беруть відро цієї речовини, додають 1 кг суперфосфату і розводять у 8–10 разів водою. Розподіляють таким же способом, як і розчин мінеральних добрив.

Томат, перець солодкий, баклажан

За сезон їх підживлюють 2–3 рази. Перше підживлення роблять через 10–12 днів після посадки розсади сумішшю мінеральних добрив: 30 г аміачної селітри, 75 г суперфосфату і 20 г калійної солі на 10 кв.м. Вносять у канавки, зроблені за таким же принципом, як і при підживленні пізньої капусти. Повторно підживлюють через 20–25 днів тією ж сумішшю. Третє підживлення проводять під час масового зав’язування плодів. Дози добрив збільшують: селітри до 60 г, суперфосфату – до 150 г, калійної солі – до 50 г на 10 кв.м. Таку суміш вносять по 18–30 г на 1 погонний метр міжряддя.

Огірки

Перший раз підживлюють при утворенні 3–4го справжнього листочка, удруге – на початку масового плодоношення. Суміш готують із 30 г селітри, 75 г суперфосфату і 80 г калійної солі на 10 кв.м. Вносять по 8–11 г суміші на 1 м довжини міжряддя.
Цибуля насінням на ріпку
Перший раз підживлюють у період утворення 3–4го листочка, удруге – на початку утворення цибулини. Готують суміш із 450 г аміачної селітри, 500–700 г суперфосфату і 300–400 г калійної солі. Цієї суміші достатньо для 200–220 м рядка, якщо врахувати, що її слід витрачати приблизно 6–7 г на 1 м.
Хто має можливість, постарайтеся відважити ці дози на вагах. Більшість городників дози добрив відміряють сірниковою коробочкою. Варто нагадати, що в одній коробочці приблизно міститься (грамів): суперфосфату гранульованого – 2, аміачної селітри й сульфату амонію – 17, сечовини – 15, калійної селітри – 25.

Підживлення мінеральними добривами

– Добрива спочатку розчиняють у воді і лише потім вносять у грунт.
– Суперфосфат погано розчиняється у воді, тому роблять витяжку з нього, помішуючи щоразу перед внесенням.
– Не можна змочувати рослини розчином добрива. Вносити його слід у лунки або борозенки. При першому підживленні борозенки роблять глибиною 4–6 см на відстані 6–8 см від рядка рослин. В наступні підживлення глибину борозенки збільшують до 10–12 см, а відстань їх від рослини повинна бути теж значно більшою – 15–20 см.
– Підживлення краще проводити під вечір по политому перед тим грунті або після дощу.
– При затяжних дощах і на зрошуваних ділянках доцільно застосовувати сухі підживлення, розкидаючи добрива в міжряддях.
– Необхідно стежити, щоб сухі добрива або їх розчини не потрапляли на листя рослин, бо це може стати причиною опіків.
– Навіть при дуже обережному внесенні добрив можливе їх потрапляння на листя, тому зразу ж після підживлення слід полити (обмити) рослини з лійки або з допомогою дощувалки, щоб змити залишки добрив.

Підживлення органічними добривами

– Пташиний послід і коров’як закладають у бочку до половини її об’єму і заливають доверху водою. Через добу, як тільки добриво розмокне і його можна розмішувати, розчин придатний для підживлень. Бродіння чекати не потрібно, оскільки воно відбувається в грунті. Крім того, в грунті затримується аміак, який при бродінні в бочці вивітрюється. Перед підживленням вміст бочки старанно перемішують, коров’як при цьому розводять водою в 5 разів, пташиний послід – у 6–10 разів, а гноївку – в 3–4 рази.

В. Давидов,
кандидат сільськогосподарських наук.

Поділися:

Добавить комментарий