Пільги з оплати житлово-комунальних послуг: що повинні знати пільгові категорії населення області

Пільги з оплати житлово-комунальних послуг: що повинні знати пільгові категорії населення області

Надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг є одним із дієвих механізмів підтримки населення під час оплати житлово-комунальних послуг.
Право на державну підтримку у вигляді пільг з оплати житлово-комунальних послуг мають 57 пільгових категорій громадян (зокрема, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, учасники війни та інші пільгові категорії громадян, яким таке право визначено відповідно до законодавства).
Департаментом соціального захисту населення облвійськадміністрації скоординовано роботу управлінь соціального захисту населення області з метою своєчасного розрахунку розміру пільг на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний сезон.
Управліннями соціального захисту населення області, без додаткових звернень пільговиків, на підставі проведеної звірки з надавачами житлово-комунальних послуг інформації про послуги, якими користується кожне домогосподарство, соціальні нормативи та діючі тарифи, проведено нарахування пільг з урахуванням встановленої законодавством для відповідної категорії пільгової знижки та кількості членів сім’ї пільговика.
Нарахування пільг з оплати житлово-комунальних послуг проведено вчасно:
• до 25 жовтня поточного року – з урахуванням послуги опалення відповідно до кількості днів опалювального періоду, визначеного законодавством (з 16 жовтня);
• до 25 листопада – на повний місяць опалювального сезону.
За листопад 2022 року пільги нараховано для 55,7 тисячі пільговиків на загальну суму 73,4 млн грн. Наразі триває підготовча робота для забезпечення нарахування управліннями соцзахисту населення пільг за грудень поточного року у стислі терміни – до 15 грудня.
ВАЖЛИВО! Звертаємо увагу пільговиків на зміни в законодавстві, яке регулює порядок надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг (Постанова КМУ від 16.09.2022 №1041).
Інформуємо про зміну функціонального органу з прийому громадян (зокрема щодо зміни адреси проживання, складу сім’ї пільговика, виконавців комунальних послуг, рахунку в уповноваженому банку), призначення пільг за новими зверненнями та взяття на облік до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП). З 1 грудня 2022 року ці повноваження передано Пенсійному фонду України.
Про які нововведення з 1 грудня 2022 року необхідно знати пільговикам.
Прийом документів на призначення пільг з оплати житлово-комунальних послуг та взяття на облік до ЄДАРП незалежно від місця проживання здійснюватимуть сервісні центри Пенсійного фонду України (перелік сервісних центрів із зазначенням адрес та телефонів надається у вигляді інфографіки).
2. Подати необхідний пакет документів для користування пільгами, як і раніше, можливо через:
• уповноважену особу відповідної територіальної громади;
• управління соціального захисту населення в містах обласного значення;
• центри надання адміністративних послуг.
Документи також можна подати дистанційно:
• направити поштою до сервісного центру Пенсійного фонду України (перелік адрес зазначено в інфографіці);
• через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України;
• мобільний додаток Пенсійного фонду України;
• засобами порталу Дія.
З 1 січня 2023 року весь процес щодо надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг (прийом громадян, взяття на облік в ЄДАРП, нарахування і виплата пільг) здійснюватимуть органи Пенсійного фонду України.
Для забезпечення подальшого безперебійного процесу надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг через органи Пенсійного фонду України уся інформація, сформована управліннями соціального захисту населення в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, буде передана Пенсійному фонду України, без необхідності додаткового звернення пільговиків.
Одночасно зауважуємо, що органами соціального захисту населення області продовжується постійна системна робота щодо встановлення громадянам пільгових статусів (особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України, іншим) з метою реалізації права пільгових категорій населення на соціальні гарантії, передбачені як на державному, так і на місцевому рівнях.
Крім того, управліннями соціального захисту населення забезпечується надання інших 25 видів пільг окремим категоріям громадян, які визначені понад 40 законодавчими актами України (зокрема санаторно-курортне оздоровлення, надання реабілітаційних послуг тощо).
Прийом громадян з питань встановлення пільгових статусів продовжують проводити територіальні управління соціального захисту населення.
Документи на надання інших пільг можливо подати через:
• уповноважену особу відповідної територіальної громади;
• управління соціального захисту населення в містах обласного значення;
• центри надання адміністративних послуг.

Поділися:

Добавить комментарий