Пільговики можуть отримати компенсацію за проїзд у міжміському автотранспорті

Пільговики можуть отримати компенсацію за проїзд у міжміському автотранспорті

У Полтавській області діє програма виплати пільговим категоріям громадян компенсації за проїзд автомобільним транспортом на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах загального користування (маршрут більше 50 км) шляхом відшкодування вартості квитка.

Виплата проводиться за рахунок коштів обласного бюджету в разі неотримання пільг на проїзд відповідно до статей 37, 41 Закону України “Про автомобільний транспорт”. За одержанням компенсації мають право звернутися окремі категорії громадян, яким відповідно до законодавства передбачені пільги на проїзд на вищезазначених маршрутах.
А саме: постраждалі учасники Революції Гідності; учасники бойових дій; особи з інвалідністю, що наступила внаслідок війни; особи, які супроводжують осіб з інвалідністю, що наступила внаслідок війни І групи; діти
з багатодітних сімей; особи з інвалідністю та діти з інвалідністю (у період
з 1 жовтня по 15 травня); особи, які супроводжують осіб з інвалідністю
І групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи) у період з 1 жовтня по 15 травня; батьки загиблих військовослужбовців; інваліди військової служби.
Також право на компенсацію мають учасники-добровольці антитерористичної операції на підставі посвідчення “учасника-добровольця антитерористичної операції”, статус яким встановлено компетентною комісією з визнання та встановлення статусу учасника-добровольця антитерористичної операції.
Компенсація надається за рахунок коштів обласного бюджету шляхом проведення виплати вартості квитка з розрахунку 10 поїздок на місяць (не більше 120 поїздок на рік).
Для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю – не більше 75 поїздок на рік, у період з 1 жовтня по 15 травня.
Визначена кількість поїздок використовується пільговими категоріями громадян у будь-який час впродовж року.
З 1 січня 2019 року передбачено відшкодування вартості проїзного документа (фіскального чека). Якщо поїздка здійснюється з районних центрів області, де відсутні автостанції, або через автостанції області, з яких не проводяться відправлення на міжобласних маршрутах загального користування (станом на 01.12.2018 – це смт Чутове, м. Гребінка, смт Диканька, смт Козельщина, смт Машівка, м. Решетилівка, смт Шишаки), для виплати компенсації подається проїзний квиток за формою, затвердженою наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 25.05.2006
№ 503.
Виплата компенсації проводиться за спрощеним механізмом. Пільгові категорії громадян подають до органів соціального захисту населення за місцем перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (учасники-добровольці АТО за місцем реєстрації):
– заяву (заповнюється в управлінні на підставі пільгового посвідчення та паспорта);
– проїзні документи.
Вартість проїзду буде відшкодовано на зазначений у заяві особовий рахунок в банківській установі – мешканцям міст обласного значення (за заявою осіб похилого віку та осіб з інвалідністю виплата може бути проведена через відділення поштового зв’язку ПАТ “Укрпошта”) або на особовий рахунок в банківській установі або відділення поштового зв’язку ПАТ “Укрпошта” – мешканцям сіл, селищ, міст (крім міст обласного значення).
Відшкодування вартості квитка проводиться у разі звернення з відповідною заявою не пізніше шести місяців з дня здійснення поїздки.

Департамент соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації.

Поділися:

Добавить комментарий