Пирятинський краєзнавець – учасник доопрацювання підручника з історії

Лариса Ковалівська

Пирятинський краєзнавець – учасник доопрацювання підручника з історії

Нещодавно наша землячка Лариса Ковалівська взяла участь у Міжнародній конференції “Штучні голодомори в Україні ХХ століття”. Велику зацікавленість присутніх викликала її доповідь про голодомор на території Пирятинського району Полтавської області та про важку долю наших земляків на засланні.
Як розповіла пані Лариса, глибоко цікавитися історією рідного краю, а саме періодом Голодомору, вона стала через обурення позицією, яку багато років, що минули від трагедії, нав’язували суспільству, – “голоду не було, були проблеми з хлібом…” На жаль, й за часів незалежності знаходилися циніки, що топтали пам’ять безневинно убієнних.
На виконання Указу Президента України “Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932–1933 років в Україні – геноциду Українського народу” було утворено робочу групу з розробки науково-методичного забезпечення вивчення Голодомору, до складу якої увійшли представники Всеукраїнської правозахисної організації “Меморіал” імені Василя Стуса.
У зв’язку з цим учасникам Міжнародної конференції, присвяченій голодоморам в Україні у ХХ столітті, було запропоновано надіслати свої пропозиції з доопрацювання програми з історії України для 10-х класів закладів загальної середньої освіти щодо вивчення Голодомору – геноциду Українського народу, а також пропозиції щодо створення методичних рекомендацій для закладів загальної середньої та дошкільної освіти.
Лариса Іванівна бере активну участь у доопрацюванні зазначеної програми. На офіційних заходах, в навчальних закладах вона продовжує нести слово правди для молодого покоління.
Саме за ініціативою Лариси Ковалівської на будівлі Управління соціального захисту населення Пирятинської райдержадміністрації було відкрито меморіальну дошку, присвячену пам’яті Михайла Панасовича Довгаля, директора Прихідьківської семирічної школи, а згодом пирятинської школи №3, людини великої душі і серця, яка допомогла односельчанам, і зокрема малим дітям, вижити в часи страшних випробувань для нашого народу.

Руслан ПОЇДЕНЧУК
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий