Писанка, народжена  в Семенівці й Берліні

Писанка, народжена в Семенівці й Берліні

У чителями та вихованцями Семенівського НВК №1 імені М. М. Хорунжого було започатковано Міжнародний патріотичний проект “Нації – бути! Родові – жити! Державі – цвісти!”: обрядові й літературно-мистецькі урочистості, родинні зустрічі, діалоги з відомими науковцями, майстер-класи й змагання, нові знання, цікаві ідеї…
Нещодавно зібрав школярів, їхніх педагогів і батьків, культурних і громадських діячів, багатьох гостей один з аспектів проекту – “Скайп-свято. Воскресни, писанко!”. Саме так називалося рідкісне для Семенівського району Великоднє відеодійство, ведучими якого були старшокласники.
Чи не вперше наші земляки творили диво-писанку разом із співвітчизницею з Берліна. Кавалер ордена княгині Ольги, голова Центральної спілки українців у Німеччині Людмила Млош здійснює численні справи на німецькій і рідній землі. У її телепривітанні по-материнськи тепло звучали слова любові до України. Поділившись секретами писанкарства, пані Людмила схвально відгукнулася про успіхи юних. Присутні були в захваті від її розписів.
Яскраво мережане Великоднє яйце народжує особливий піднесений настрій. Свято щирості та єдності в затишній шкільній оселі організували заступник директора з навчально-виховної роботи Алла Федоренко, долучилися педагоги школи, бібліотекарі, учні, гості. Кількагодинна копітка й захоплююча праця – і ось здобуток: у кожного – своя найкраща писанка! А пісня – одна на всіх! “Писанки писала…” – лунав голос великої родини, і ми подумки линули до радісного Українського Великодня…
“Дякую всім! Сльоза зслизнула з моїх очей, як я побачила, скільки зібралося школярів і вчителів, аби доторкнутися до таїни неповторно гарних Великодніх узорів!..” – написала Людмила Млош у листі до авторки цих рядків. Це обласне об’єднання і ЦСУН, які єднає більш як десятилітня плідна винятково доброчинна діяльність, щасливі співпрацювати зі своїми однодумцями із Семенівки – вчителями й учнями НВК № 1 імені М. М. Хорунжого.
А воскресла Українська Писанка, заквітчана візерунками, нехай завжди і всюди випромінює сяйво волі й злагоди, спокою й миру, відкритості наших сердець і доброти дитячих душ!..

Валентина ШЕМЧУК,
заслужений працівник культури України,
голова Полтавського відділення Міжнародної організації “Жіноча громада”, кавалер ордена Пресвятої Богородиці.

Добавить комментарий