Пісне частування

Пісне частування

Триває найсуворіший у році Великий піст, і воцерковлені люди намагаються обмежити себе в усьому, що не сприяє духовному очищенню. Найлегшим випробуванням, хоч і не для кожного сучасного вірянина посильним, є відмова від тваринних та молочних жирів. Загалом рекомендується харчуватися просто, не витрачаючи на кулінарні витребеньки час, який можна присвятити корисним справам.
Утім якщо є особистий святковий привід чи виникає звичайне бажання почастувати рідних смачненьким, то варіантів у пісному меню безліч.

Голубці з грибами

2 кілограми капусти, 1 склянка рису, 2 морквини, 2 цибулини, 600 грамів шампіньйонів, 1 столова ложка томатної пасти, 1 столова ложка борошна, сіль, чорний мелений перець.
Подрібнену кубиком цибулину обсмажте протягом 5 хвилин, додайте потерту на крупній тертці морквину, а згодом – порізані на скибочки свіжі шампіньйони й смажте все до золотистого кольору овочів.
Рис засипте в окріп (1,5 склянки води) і відваріть на маленькому вогні. З’єднайте рис, смажені овочі з грибами, перемішайте, посоліть, поперчіть.
Виріжте ножем серединку в капустині, покладіть білоголову в каструлю з киплячою водою, налийте трішки оцту. Відваріть 5 хвилин, дістаньте і відділіть листки. Сформуйте з кожного листка голубці, як зазвичай, і складіть у каструлю.
Для приготування підливки обсмажте на олії подрібнені цибулю і моркву, додайте неповну столову ложку борошна і перемішайте. Посоліть, покладіть 1 столову ложку томатної пасти й налийте води стільки, щоб підлива повністю покрила голубці в каструлі.
Розігрійте духовку до 180 градусів і поставте каструлю із голубцями тушкуватися на 40 хвилин.

Гречані котлетки

200 грамів гречаної крупи, 2 великі картоплини, 0,5 кілограма шампіньйонів, 2 цибулини, 2 столові ложки олії, 3 – 4 столові ложки борошна для панірування, сіль і чорний мелений перець.
Зваріть розсипчасту гречану кашу, окремо – картоплю у мундирі. Коли картопля вистигне, очистіть її і натріть на середній тертці. Цибулю наріжте дрібним кубиком і обсмажте на олії, додайте так само подрібнені гриби, посоліть, поперчіть і готуйте ще протягом 10 хвилин.
З’єднайте гречку, картоплю і обсмажені гриби з цибулею. Переробіть цю масу в блендері до однорідної консистенції. Сформуйте котлетки будь-якої форми, обкачайте в борошні й обсмажте на сковороді з олією.

Квасолеві котлетки

0,5 кілограма білої квасолі, скибка білого хліба, 2 столові ложки мелених сухарів, 2 столові ложки борошна, 6 столових ложок води, панірувальні сухарі, олія, чорний мелений перець, сіль.
Квасолю попередньо замочіть (на 12 годин) у воді. Потім відваріть до готовності й пропустіть через м’ясорубку разом із розмоченим у воді хлібом.
У борошно влийте 6 столових ложок води, перемішайте і влийте рідину в раніше приготовлену масу, посоліть, поперчіть, ретельно вимішайте. Додайте мелені сухарі, щоб маса стала достатньо густою. Накрийте рушником і залиште настоюватися протягом 30 хвилин.
Сформуйте котлетки, обкачайте в панірувальних сухарях і обсмажте в олії на розігрітій сковорідці.

Ікра бурякова з грибами

2 морквини, 2 буряки, 300 грамів відварених грибів, 2 столові ложки олії, 2 столові ложки томатної пасти, 2 цибулини, 5 зубчиків часнику, сіль, цукор.
Моркву і буряк у сирому вигляді натріть на крупній тертці, потім стушкуйте на розігрітій сковороді з олією. Окремо обсмажте на олії цибулю, додавши до неї сіль, томат, мелений перець та цукор. Відварені гриби пропустіть через м’ясорубку З’єднайте всі тушковані овочі та грибну масу, перемішайте.
Цією закускою можна намащувати грінки.

Ікра бурякова з горіхами

0,5 кілограма буряку, 200 грамів червоної цибулі, 50 грамів томатної пасти, 3 – 4 зубчики часнику, 100 грамів підсмажених подрібнених волоських горіхів, 1 столова ложка винного оцту, 3 столові ложки олії, 1 столова ложка цукру, сіль, мелений чорний перець, кмин.
Буряк почистіть і розріжте на четвертинки. Покладіть шматочки на листок фольги, полийте олією, посоліть, поперчіть. Замотайте буряк у фольгу й запечіть у духовці протягом 45 хвилин. Остиглий буряк пропустіть через м’ясорубку. Волоські горіхи разом із часником переробіть у блендері.
Нарізану кубиком цибулю покладіть на розігріту з невеликою кількістю олії сковорідку, посипте кмином і спасеруйте до м’якості. Перекладіть у сковорідку підготовлений буряк і тушкуйте 10 – 15 хвилин. Додайте томатну пасту, сіль, цукор, перець, накрийте кришкою і готуйте на середньому вогні ще 10 хвилин, періодично помішуючи. Наприкінці влийте оцет, додайте часниково-горіхову суміш. Дайте страві остигнути.

Картопляні зрази з грибами

Для тіста: 1 кілограм картоплі, 2 – 2,5 склянки борошна, 1 цибулина, дрібка солі. Для начинки: 600 грамів шампіньйонів, 1 солодка перчина (червона), 1 велика морквина, 1 цибулина, 2 столові ложки олії, сушений базилік, чорний мелений перець, сіль.
Гриби обдайте окропом і бланшуйте кілька хвилин у воді. Потім відцідіть, обполосніть і наріжте дрібним кубиком. Так само подрібніть перець і цибулю, моркву натріть на крупній тертці. Все з’єднайте і стушкуйте на маленькому вогні, накривши сковороду кришкою, до випаровування рідини. Потім посоліть, поперчіть, додайте базилік і обсмажте овочі до золотистого кольору, не забуваючи постійно помішувати.
Коли приготовлена маса остигне, переробіть її у блендері. До подальшого використання зберігайте в щільно закритій ємності.
Кожну очищену картоплину поріжте на 4 – 6 частин й складіть у каструлю, залийте окропом, додайте очищену та розрізану навпіл цибулину, посоліть. Варіть на середньому вогні до готовності. Потім відцідіть, охолодіть і пропустіть картоплю через м’ясорубку. До отриманої маси додайте 2 столові ложки борошна і вимісіть тісто руками. Воно вийде липким, тож, щоб легше з ним працювати, притрусіть руки борошном.
Візьміть півтори столові ложки картопляного тіста й обкачайте в борошні, сформуйте паляничку, на середину якої покладіть чайну ложку начинки. З’єднайте краї палянички і защипайте, як на варенику. Приплюсніть утворений «шовчик», щоб він потонув у тісті й був на виробі знизу. Смажте зрази на розпеченій сковороді з олією на середньому вогні до золотистої скоринки.

Поділися:

Добавить комментарий