Піснею звеличені

Дмитро Гнатюк і юна полтавочка. 1974 рік.

Піснею звеличені

Як швидко летить час!.. Ну ось, скажімо, у 1974-му Полтава відзначала 800-ліття, а нині вже 1121 рік нашого славного міста над Ворсклою святкуватимемо. А ви кажете: турборежим. Це, звичайно, про турборежим – жарт. Але не про час. Він плине, керуючись власними законами, полишаючи нам спогади. Веселі й не дуже, яскраві й ті, що причаїлися у закутках пам’яті, щоб, дочекавшись слушної нагоди, вияскравитися.
Один із таких спогадів пов’язаний із уже згадуваним 800-річчям Полтави. Тоді наше місто відвідало багато поважних делегацій, був і численний мистецький десант зірок першої величини. Серед них – Іван Козловський і Дмитро Гнатюк. Івану Семеновичу Козловському 24 березня виповнилося б 120 років, Дмитру Михайловичу 28 березня – 95 літ. Не буду перераховувати звань і лауреатств цих всесвітньо відомих співаків. Скажу лише, що в мистецтві вони полишили свій незгладимий слід, їхня пісня в народній пам’яті житиме вічно. І це – найвища відзнака.
Мені випала щаслива нагода висвітлювати заходи, приурочені до 800-річчя Полтави. Один із них – святковий концерт у театрі імені Миколи Гоголя. Тоді Дмитро Гнатюк як завжди блискуче виконав кілька вокальних творів. Зал довго аплодував уславленому співакові. А коли оплески нарешті вщухли, на сцену вийшла зовсім юна полтавочка. Дзвінкий голосочок лунав особливо зворушливо, а дитяча безпосередність і щирість викликали захоплення присутніх. Не залишився байдужим і Дмитро Михайлович. Він вийшов на сцену, подарував маленькій співачці квіти і сказав, що її чекає велике майбутнє у мистецтві. Не знаю, чи справдилося пророцтво Маестро, бо склалося так, що прізвища й імені дівчинки у моїх записниках не збереглося. Можливо, хтось із читачів упізнає на фото юну полтавочку. А може, вона й сама відгукнеться. Цікаво було б дізнатися про те, як склалася доля дівчинки, яка зачарувала своїм співом Дмитра Гнатюка.

Поділися:

Добавить комментарий