Плазмоліфтинг  в ортопедії – інноваційний  метод лікування суглобів

Плазмоліфтинг в ортопедії – інноваційний метод лікування суглобів

Проблема лікування захворювань опорно-рухового апарату сьогодні надзвичайно актуальна. Адже, на жаль, ця недуга уражує не тільки літніх людей, але й тих, хто у розквіті сил. Позбутися болю й запалення в суглобах допомагає метод плазмоліфтингу, який вже понад три роки успішно застосовують в ортопедо-травматологічному відділенні КП «Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В. Скліфосовського». Про суть і переваги цього методу – наша розмова з ортопедом-травматологом першої категорії Олегом АДАМОВИЧЕМ.

– Відомо, що плазмоліфтинг (аутоплазмотерапія) вважається одним з найбезпечніших і ефективних способів лікування суглобів…
– Так. І, мабуть, тому, що в його основі закладена здатність людського організму лікувати подібне подібним. Тобто плазмою крові самого пацієнта. Це сприяє не тільки зняттю болю в суглобі, але й лікуванню запалення, поліпшенню рухливості суглоба, бо прискорюється процес відновлення хрящової тканини. Процедура полягає в тому, що в порожнину суглоба вводиться плазма власної крові самого пацієнта. Ця плазма містить у собі фактори росту – біологічно активні речовини, які сприяють відновленню клітин хрящової тканини, змушують їх загоюватися. Як результат, мікротравми швидко зникають, поверхня суглоба стає гладкою, відновлюється навіть структура тканин кісток.
– Які показання для цієї процедури?
– Плазмоліфтинг в ортопедії рекомендований практично при всіх видах захворювань і травм. Він допоможе при спортивних та інших травмах, артриті й артрозі 1-го та 2-го ступенів, деформуючому артриті й артрозі, бурситі, коксартрозі,остеохондрозі і навіть при п’яточній шпорі.
– Як це відбувається на практиці?
– Сама процедура абсолютно безболісна. Лікар бере у пацієнта венозну кров – від 10 до 50 мл. Це дуже незначна кількість і на стані хворого ніяк не позначається. Потім кров закладають у центрифугу, де від неї відділяється плазма. Ділянка суглоба, в якій роблять ін’єкцію, протирається дезінфікуючим розчином і за допомогою шприца плазму вводять безпосередньо в суглоб. Поліпшення настає одразу після першого сеансу, але плазмоліфтинг рекомендується проводити курсом: 3–5 процедур з проміжком у 7–10 днів.
– У чому перевага методу плазмоліфтингу перед іншими видами лікування суглобів?
– Насамперед у відсутності побічних ефектів. Відзначу й нульовий ризик алергії – плазма власної крові біосумісна з організмом людини. Ще позитивний фактор – знижується медикаментозне навантаження на організм. Підкреслю і таке: після названої процедури хворому не потрібен реабілітаційний період – одразу після ін’єкції він може повертатися до звичного життя.
– Олеже Олександровичу, як вдалося придбати обладнання для застосування плазмоліфтингу?
– Нам допомогли небайдужі меценати, за що їм щира подяка від хворих. Варто зазначити, що плазмоліфтинг в ортопедії – метод не новий, він застосовується в багатьох приватних клініках. А наше комунальне підприємство – єдине в області серед своєї категорії, де цей спосіб використовується у складі комплексного лікування суглобів і травм. За час його застосування майже сто пацієнтів відчули на собі ефективність і переваги інноваційного методу аутоплазмотерапії, повернули собі здоров’я і повноцінне життя.

Ніна КОНДРАТЮК
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий