Плекаємо “Сади Перемоги” у кожному місті й селі на Полтавщині!

Плекаємо “Сади Перемоги” у кожному місті й селі на Полтавщині!

На полицях магазинів ціни на найнеобхідніші торішні овочі б’ють усі рекорди. А тепличний урожай цього року подекуди може конкурувати з цінами на м’ясопродукти. Якщо додати вартість доставки та дефіцит пального на тлі війни, картина виходить зовсім невтішна. Щоб якось стабілізувати цю ситуацію, ще навесні стартувала загальнодержавна акція-ініціатива «Сади Перемоги», яка є проектом міжнародної технічної допомоги за фінансування уряду Канади. Вона має на меті допомогти українцям, зокрема тимчасово переміщеним нашим співгромадянам, провести вчасно посівні роботи та збільшити площі городніх культур для запобігання продуктового дефіциту. Частина вирощеної продукції спрямовуватиметься українським Збройним силам.
Прикметно, що до акції долучилося чимало як малих землевласників, так і організацій, державних установ, навчальних закладів. Нещодавно вони почали звітувати про отриманий садово-городній досвід та майбутні плани.
У Карлівській громаді сто десять сімей тимчасово переміщених осіб вирішили долучитися до ініціативи. Відгукнулися переселенці, яких прийняли в Карлівці, а також Голобородьківському, Попівському, Максимівському старостатах, поінформував перший заступник голови Карлівської міської громади Володимир Слєпцов. За державною програмою сім‘ї переселенців отримали на Карлівську громаду п’ять з половиною тонн посадкового матеріалу картоплі голландської селекції. Зокрема переселенці, які наразі проживають на території Карлівського ліцею №4, разом з педагогами закладу посадили 4 сотки голландської картоплі та по сотці столового буряку і моркви на ділянці, яку для цієї мети поряд з навчальним закладом виділила міська рада.
У Максимівському ліцеї Карлівської ОТГ є пришкільна земельна ділянка площею 20 соток. Щороку на ній учителі разом з учнями вирощують овочі для шкільної їдальні.
Минулої осені за державною програмою ліцей отримав саджанців фруктових дерев на суму 10 тисяч гривень. Вчителі разом з учнями посадили мультисад на площі 5 соток. А в цьому році ліцей вирішив приєднатися до всеукраїнської ініціативи та на пришкільній ділянці площею 15 соток посадив цибулю, моркву, столовий буряк, огірки, кабачки, ще близько 2 соток відвели під розсаду помідорів.
У Попівському ліцеї №1 під овочі відвели пришкільну овочеву ділянку площею 9 соток. На ній уже зеленіє цибуля, з’являються сходи картоплі. Частина урожаю буде передано у їдальню ліцею, щоб здешевити харчування учнів. А інша частина буде передана воїнам ЗСУ.
Попівка стала домом і для колишнього військового інженера Михайла Плюти, який, попри вибір свого часу зовсім не аграрної професії, з дитинства мріяв вирощувати овочі. Й ось уже більше тридцяти років Михайло разом із дружиною Рімою та сином Іваном вирощують сьогодні на трьох з половиною гектарах овочеві культури на відкритому ґрунті, а ще мають шість теплиць, де вирощують квіти і розсаду. Асортимент овочів різноманітний: цибуля, огірки, помідори, солодкий перець, кабачки, баклажани, морква, столовий буряк… Його овочева ділянка розміщена на околиці села. Щоб «розширитися», викупив на своїй вулиці чотири незайняті колишні садиби – так звані покинуті хати, викорчував чагарники, вирвав бур‘яни і посадив на цих ділянках овочі. Коли Михайло дізнався про Всеукраїнську ініціативу «Сади Перемоги», він одразу ж долучився до неї, став активним учасником і пропагандистом. Він вирішив викорчувати чагарники і молоду поросль дерев на покинутій присадибній ділянці площею близько півгектара і посадити на ній овочі. Це його посильний вклад у реалізацію ініціативи.
* * *
Миргородська міська рада також підтримала цю ініціативу та закликала жителів громади, переселенців садити овочі. В середині травня було проведено видачу посадкового матеріалу картоплі, із розрахунку три сітки на одну садибу, це майже 50 кг посадкової картоплі.
* * *
В аграрно-економічному фаховому коледжі ПДАУ на колекційних ділянках у рамках акції вирішили висадити декоративні рослини – Астильбу, Спірею, Піони деревовидні, Бересклет Форчуна та злакові трави (овсяниця, фестука, імперто).
Всі рослини були придбані у господарстві «Сімейний сад імені Максима Головка», що розташоване у селі Бузова Пасківка. Висаджування декоративних квіткових рослин стало першим етапом роботи. Другий етап викладачі планують провести восени, висаджуючи плодово-ягідні культури.

За матеріалами відкритих джерел підготувала Юлія ХОМЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий