Пліч-о-пліч: історія родини Іванових,  які пережили російську окупацію

"Покидати малу батьківщину думок навіть не виникало. Лишаємося попри все", – пригадують Володимир і Тетяна Іванови дев'ять місяців життя під час російської окупації.

Пліч-о-пліч: історія родини Іванових, які пережили російську окупацію

Невелике село Чкалове на Херсонщині. Зруйнована інфраструктура, практично жодної вцілілої хати. Такі наслідки російської окупації.
«Нині Полтавщина опікується Чкаловим у межах національної ініціативи «Пліч-о-пліч». Наша місія – якнайшвидше відновити людям домівки. Робітники з області працюють щоденно», – повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Серед людей, яким допомагають відновлювати житло, і родина Іванових.
Дев’ять місяців подружжя проживало під окупацією. Попри небезпеку, рідного краю не полишали. І все ж дочекалися радісного моменту – визволення Збройними силами України рідного краю.
«Із перших днів було страшно. Війна стала справжнім шоком, але коли вже до села окупанти заїхали, стресу не передати словами – тіло трусилося. Фактично дев’ять місяців ми прожили в підвалі. А вони (росіяни) ось тут зовсім поруч у парку жили, заправляли техніку, відпочивали та… шукали Бандеру. Протягом усього часу ми з чоловіком навіть за ворота не виходили», – говорить Тетяна Іванівна.
Та покидати малу батьківщину думок навіть не виникало. Чоловік Володимир твердо вирішив: «Лишаємося попри все!».
«Як залишити все рідне? Власний дім? Вони б усе нажите з нього витягли, – міркує Володимир Іванов. – Он у хатах, де не було людей, геть все розікрали. Чув, як кричали: «Навіщо шубу несеш?! – «Дружина замовила!» – розповідає чоловік.
За словами подружжя, окупанти крали все, що могли. До БТРів чіпляли причепи з сіток, а в них було людське майно: холодильники, телевізори, домашні речі. Особливо буряти були вражені, як тут заможно живуть люди.
Будинок родини Іванових також зазнав пошкоджень. Довелося знімати покрівлю, більшу частину балок. Перебило й гараж. Спочатку ремонтували житло своїми силами. Допомагали сусіди – хто чим міг.
Загалом вирви від снарядів сягали в метри. Місцеві жителі розповідали, що окупанти активно використовували й фосфорні снаряди, від цих хімічних сполук навіть руки світилися.
Якими були перші емоції, коли в село зайшли наші? Про це подружжя також добре пам’ятає.
«Я плакала від радості, – пригадує жінка. – Але через гул важкої техніки склалося помилкове враження, що то знову російські військові прибувають. Але ж ні! Наші! Обіймали їх, виносили їжу, що в кого було. ЗСУ – наші визволителі. Дай Боже, більше подібного не переживатимемо».
За всі дев’ять місяців подружжя принципово не взяло від окупантів жодного пайка, пенсії чи інших «благ». Від усього відмовлялися! Вони незмінно вірили в Україну та ЗСУ! І дочекалися визволення!

(За матеріалами, наданими департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної військової адміністрації).

Добавить комментарий