По батькові є не лише частиною імені фізичної особи, а й проявом зв’язку між поколіннями, який підкреслює українську культурну ідентичність. Право на зміну імені гарантується чинним законодавством та дозволяє людині внести корективи у будь-який його елемент – прізвище, ім’я та/або по батькові. Для оновлення персональних даних відсутній гендерний ценз, проте якщо чоловіки змінюють ім’я, то виникає запитання: «Чи повинна моя дитина автоматично змінювати й по батькові?».
Наше законодавство урегульовує цей суспільний інтерес з позиції «можна», але «не обов’язково», тобто актовий запис про зміну батьком імені є лише підставою для зміни по батькові в актовому записі про народження малолітньої дитини. Крім цього, необхідна ще й заява від батьків, що підтвердить їх намір внести такі зміни. Це положення міститься в наказі Міністерства юстиції «Про затвердження Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання».
Тобто прямий припис відсутній, автоматичне корегування даних реєстратором також, оскільки лише за наявністю письмового волевиявлення батьків, фахівець може здійснити цю процедуру. Залишається лише приватний погляд на таку ситуацію, як самі батьки бачать життя дитини з подібними розбіжностями, влаштує це їх або ні – вирішувати кожному окремо.
Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції.
Вам також може сподобатись
ЛАМІНУВАННЯ ДОКУМЕНТІВ: ПОМИЛКА ЧИ ЗАКОННИЙ СПОСІБ ЇХ ЗБЕРЕЖЕННЯ
Фахівці регіонального управління Пенсійного фонду чекають документи для оцифрування
Дистанційне оформлення пенсії – це сучасний, доступний і прозорий спосіб отримати заслужену виплату і розпочати новий етап життя
Відпустки працівників: як реалізується право громадян на відпочинок
Суд призначив позбавлення волі 4 полтавцям