Почесний трофей попрямував до Києва

Просто не пощастило. Так можна підсумувати фінальний матч на Кубок України з футболу між полтавською «Ворсклою» та київським «Динамо», який відбувся на ОСК «Металіст» у Харкові. Наперекір суворій статистиці обопільного протистояння на користь киян «Ворскла» провела матч на високому рівні.

Перші десять хвилин «ворскляни» показали швидкий динамічний футбол і довели, що реально претендують на перемогу. Перший реальний шанс був у Кане вже на восьмій хвилині. На 11-й хвилині той же Кане розіграв кутовий з партнером, виконав подачу на дальню штангу, м’яч пролетів повз Сидорчука і потрапив до Степанюка, який був один, і тому спокійно переправив шкіряного у сітку воріт киян (1:0). Потім цей гол дехто назвав «курйозним», але таким він був для захисту киян, який прогавив ситуацію. Наші ж зіграли відмінно.
Потому поволі ініціатива переходила до киян, хоча у «Ворскли» знову було кілька моментів, зокрема у Скляра на
21-й хвилині. І все ж невдовзі м’яч забивають «динамівці» – на 28-й хвилині Вербич з подачі Де Пена зрівняв рахунок (1:1). Такого агресивного початку матчу, ймовірно, ніхто не чекав. Тому обидві команди збавили темп, залишивши остаточне з’ясування стосунків на другий тайм.
Після перерви повтор початку першого тайму – тотальна перевага «Ворскли». Вже на першій хвилині полтавці створюють біля воріт киян два небезпечних моменти (Кане і Кулач). Киян такий небезпечний для них старт підбадьорив. «Динамо» більше атакувало аж до завершення основного часу. Кияни навіть забивають, та арбітр Катерина Монзуль показує «офсайд Вербича». Це підтвердив і VAR.
Початок додаткових тридцяти хвилин доводив, що справа йде до післяматчевих пенальті. Уже видно було, як розминається юний герой півфіналу Павло Ісенко. Кияни явно не хотіли випробовувати його здібності і пробували активізуватися. Тут сталося непередбачуване. Травма Степанюка змусила Максимова використати останній ліміт на заміну, і Павло Ісенко так і залишився на лаві запасних. На післяматчевих пенальті довелося «віддуватися» Різнику.
Післяматчеві пенальті перетворилися у справжній психологічний трилер. Перші удари пробивалися з обох сторін бездоганно. Але на черговому турі Бущан відбиває удар Сапая, у відповідь Різник робить те саме, коли бив Миколенко. Нічия. Та виграти нам не судилося. Баєнко пробиває вище воріт киян, і Шабанов фіксує успіх «динамівців» (8:7 по пенальті).
Кубок до Полтави цього разу не прибув, та все ж «Ворскла» протягом 120 хвилин показала клас, свій характер і гарний футбол. Уболівальники дякують за це.
Кольори «Ворскли» у звітній грі захищали: Різник, Пердута, Чеснаков, Ндіайе, Сапай, Скляр (Шехіч, 95), Пуцлін, Якубу (Опанасенко, 73), Кулач (Луізао, 76), Кане, Степанюк (Баєнко, 114).