Подарунки для  найменших похресників

Подарунки для найменших похресників

За традиціями на Святвечір похресники несуть вечерю до хрещених батьків, а ті наділяють їх подарунками. Це черговий після дня Святого Миколая та казкової новорічної ночі приємний сюрприз для дітвори.
Хлопчикам та дівчаткам дошкільного й молодшого шкільного віку дарують зазвичай іграшки. Передусім, дорослі клопочуться, щоб вони були красивими й цікавими для дитини. А от про те, що іграшки можуть мати вплив як на емоційне, так і на фізичне здоров’я малечі, на жаль, забувають.

Красиві «нісенітниці». Асортимент іграшок у сучасних магазинах величезний. Обираючи іграшки у вигляді звірят, слід пам’ятати, що вони мають не тільки викликати позитивні емоції, а й вчити дитину адекватно сприймати світ, формувати правильне уявлення про природу. Фіолетовий слоник та рожевий жираф будуть дисонувати з тим, що малюк побачить по телевізору чи в зоопарку. Іграшка повинна повторювати природній об’єкт за формою, пропорціями, кольором.
Щоб сюрприз радував малюка, а не лякав, не купуйте запозичених із популярних мультиків «злих» героїв: тварин-чудовиськ, роботів-монстрів. Не- бажаними для малечі є також будь-які іграшки червоного та чорного кольорів, що негативно впливають на чутливу психіку. В музичних іграшок граничний рівень звучання повинен становити не більше 65 децибел, оскільки висока гучність може налякати дитину і навіть пошкодити слух.
Матеріал може зашкодити. Більшість запропонованих сучасними виробниками іграшок виготовлені з гуми, синтетичних тканин, металу та пластмаси. Тим часом найбезпечнішими матеріалами по праву вважаються дерево, вовна та натуральні тканини. Якщо на етикетці (ярлику), прикріпленій до самої іграшки чи до упаковки, вказано, що вона виготовлена з використанням поліхлорвінілу (ПВХ), відмовтеся від придбання, оскільки цей матеріал виділяє в повітря токсичну речовину – фенол. Відрізнити ПВХ від більш якісної пластмаси нескладно й без допомоги експертів. Для цього потримайте іграшку в руках: якщо вона м’яка й тепла – це ПВХ, якщо тверда й холодна – пластмаса.
Небезпечною для здоров’я може виявитися іграшка з пластизолю (м’якої гуми). Китайські виробники штампують із цього матеріалу дешеві іграшкові біноклі, пістолети. Пластизоль не володіє ні вологостійкістю, ні термостійкістю, тому легко може потрапити в організм дитини через слину.
Пластмасові іграшки, покриті фарбою чи лаком, – також не кращий варіант для подарунка. Фарба може відшаруватися і потрапити на руки, а потім – і на обличчя малечі.
Обов’язковою вимогою до іграшки є її максимальна міцність, відсутність тріщин, зазубрин, слідів клею на поверхні. Усі дрібні деталі мають бути надійно закріплені. Слід знати, що на м’якій іграшці такі деталі, як носики-ротики-очі, добросовісні виробники пришивають, а не приклеюють. Дуже важливою є належна міцність з’єднувальних швів, яка гарантує, що набивка не опиниться на поверхні, а відтак – і в ротику маленьких дослідників.
Не купуйте м’яку іграшку, що стоїть на полиці без упаковки. Вона ніби та губка, що увібрала з навколишнього середовища всі шкідливі речовини й перетворилася на прихисток для різних вірусів.
Іграшки-«нелегали». На ярлику іграшки повинна зазначатися вичерпна інформація про її походження, склад, призначення, особливості догляду. Передусім зверніть увагу на товарний знак підприємства-виробника та імпортера, їхню адресу, дату виробництва, мінімальний вік дитини, для якої іграшка призначена (графічний попереджувальний символ у вигляді кола, в якому є контур обличчя та вказана вікова група). Іноді виробник зазначає також інформацію про умови зберігання. Після слів «Обережно!» чи «Увага!» зазвичай містяться попередження про небезпеку, пов’язану з неправильною експлуатацією виробів, та способи запобігання виникненню такої небезпеки.
Якщо маркування товару відсутнє, тобто виріб не має ярлика, нічого не зазначено на його упаковці, – перед вами іграшка нелегального походження. Такий самий висновок мусите зробити, якщо інформація є, але текст надрукований іноземною (будь-якою, окрім української) мовою. Зазвичай контрабандні товари не тільки ввезені в Україну з порушеннями, а й придбані в недобросовісних виробників.
Принцип чим дорожча іграшка, тим вона якісніша, спрацьовує, на жаль, не завжди. Хоча зрозуміло, що товар, у вартість якого закладені витрати на санітарні випробування та різні експертизи, не може коштувати дешево. Набагато більше можна довіряти якості іграшок, придбаних у спеціалізованих магазинах. А от на ринках краще не купувати таких речей взагалі.
Завжди вимагайте в продавця чек. Якщо іграшка не сподобається дитині, за наявності чека ви зможете повернути її до магазину протягом 14 днів після купівлі. Щоправда, на м’які іграшки ця норма із зрозумілих причин не поширюється.

Поділися:

Добавить комментарий