Поділитися власною мудрістю з іншими

Поділитися власною мудрістю з іншими

Нещодавно побачила світ книга воїна з Чутівщини Юрія Кошляка «Життя у великому стимулі». Наразі Юрій боронить Україну в складі 38-ої окремої бригади морської піхоти. Днями йому випала можливість кілька днів провести вдома поруч з рідними.

Юрій Кошляк розповів, що свою книгу «Життя у великому стимулі» він писав у перервах між виконанням бойових завдань. Цінний час відпочинку захисник вирішив використати, аби поділитися з майбутніми читачами тією мудрістю, до якої сам з часом дійшов.

Книга складається з п’яти розділів: Відкриття внутрішнього вогню; Подолання внутрішніх бар’єрів; Створення чітких цілей; Майстерність мотивації; Інтеграція мотивації у стиль життя.

Юрій зізнався, що книга була випущена без допомоги редактора. Писав, як відчував, як лягало на душу, так і випустив. До речі, віддрукована книга була в Херсоні.

У передмові автор пише: «Ця книга – ваш провідник у світ мотивації, наповнений практичними порадами, інспіруючими історіями та ефективними стратегіями, що допоможуть вам відкрити власний потенціал і досягти бажаних результатів у будь-якій сфері вашого життя. У світі, де кожен день ставить перед нами нові виклики, пошук мотивації та стимулу до дії стає ключовим завданням».

Книга сповнена прикладів як із власного життя Юрія, так і з біографій видатних людей. Наприклад, що ж таке той інспіруючий простір? Автор звертається до життя Шеріл Сендберг, виконавчої директорки фейсбуку, відомої своєю роботою в галузі технологій та розвитку бізнесу. Отож, одним із способів, яким Шеріл створювала свій інспіруючий простір, було прикрашання робочого столу мотиваційними предметами та образами. Вона розміщувала на своєму робочому столі фотографії зі своє родиною та друзями. Також вона використовувала мотиваційні цитати, які нагадували їй про її цілі та місії. А вдома вона наповнювала інтер’єр предметами та образами, які відображали її цінності та мрії.

Цікавими є й приклади з особистого життя Юрія Кошляка. Ось як він описує поняття Внутрішнього приводу:  «Я завжди шукав способу розвивати свої творчі навички та виражати свої ідеї через різноманітні форми мистецтва. Цей внутрішній привід допомагає мені ставити перед собою нові цілі, постійно вдосконалюватися та не припиняти шукати нові способи самовираження».

«Замість того, щоб думати про плани на майбутнє або переживати за минуле, я насолоджувався простою присутністю в моменті. Зацікавленість кожною деталлю навколишнього середовища дозволила мені зануритися в момент та насолоджуватися красою природи. Цей досвід навчив мене цінувати теперішній момент і бути більш уважним до того, що відбувається навколо мене. У результаті я почав сприймати життя як набір унікальних моментів, кожен з яких має свою цінність та красу».

Цікавою є й СМАРТ-методика для постановки своїх цілей. Цей метод дозволяє зробити свої цілі конкретнішими, досяжнішими та ефективнішими Вона складається з п’яти основних моментів. Отже, ціль повинна бути специфічною, тобто конкретно сформованою та чіткою. Необхідно визначити, чого саме ви хочете досягти. Вимірюваною, тобто ви маєте знати скільки й що потрібно зробити. Досяжною: має відповідати вашим можливостям та ресурсам. Реалістичною: слід враховувати всі обставини. Обмеженою в часі.

Усе це та багато іншого ви зможете прочитати в книзі «Життя у великому стимулі». Автор розповів, що до написання книги його спонукало те, у якому стані нині перебуває більшість людей. Вони втрачають сенси та сили. Тож задля того, аби трохи мотивувати їх не здаватися, Юрій Кошляк поділився власним досвідом. Знайти це видання можна в Чутівській центральній бібліотеці.

До речі, зараз воїн розпочав роботу над другою книгою – «Хто вкрав твій час». Про те, як ми витрачаємо свій час на пустопорожні справи. «Я нерідко чую від людей фразу: «У мене часу нема». Та часу вагон! Просто треба вміти правильно ним користуватися», — упевнений Юрій Кошляк.

Дар’я ГУСТІЛІНА

«Чутівський край»

Поділися:

Добавить комментарий