Поділюся врожайними томатами

Поділюся врожайними томатами

У щоденних клопотах непомітно промайнуло літо. Прохолодними осінніми днями згадую цю пору, яку більшість селян проводять на городній ділянці, доглядаючи за примхливими рослинами. Думками вже в наступному сезоні, є час підбити підсумки, скласти плани. Цього разу хочу розповісти про деякі врожайні сорти томатів, які зміг виростити і отримати з них відмінний врожай. А також поділитися з усіма бажаючими насінням.
Помідори – одні з найулюбленіших овочів. Довгий час вони прикрашають наш стіл, смакують у свіжому вигляді, салатах, а взимку – консервованими та квашеними. Вважається, що помідори-сливки кращі для консервування, бо в них міцна структура і вони не тріскаються в банках. Асорті з томатів різних за розміром і кольором плодів нікого не залишає байдужим.
За понад двадцятирічну практику з вирощування томатів через мою городню ділянку пройшла не одна сотня сортів. Тільки сливок нарахував понад 300 видів. На жаль, з деякими довелося попрощатися, бо вони не зарекомендували себе належним чином. Сорти, які сподобалися, залишилися в моїй городній колекції на довгі роки. Цього року висадив і нові «експериментальні» томати. Деякі дали чудовий урожай і перевершили всі мої очікування. Розповім про низькорослі сорти.
Порадував високою врожайністю середньоранній сорт «Розовое счастье». Кущі були обліплені рожевими сливовидними плодами масою до 100 грамів кожен.
Дуже перспективним сортом виявилися довгі жовті сливки з приємним цитрусовим смаком вагою до 200 грамів – «Банановые ноги». Даний сорт є ранньостиглим з довгим часом плодоношення.
Зачарував один з найгарніших сортів – «Белла». Плоди міцної консистенції, яскраві червоні сливки з багатством великих жовтих ліній на шкірці. Вага одного помідора – 200 грамів. Деякі важили до 300 грамів.
Вражаючу врожайність продемонстрував ранньостиглий сорт «Баловень судьбы». Плоди у нього перцево-сливовидної форми, червоні, витягнуті, вагою 250–300 грамів, плодоносять кетягами по 6–12 штук. Томати досить довго зберігаються на кущеві й зірваними, не псуються. Цей сорт збережу у колекції, вдалося зібрати достатню кількість насіння. Охоче поділюся ним з усіма бажаючими. Для цього надсилайте конверт зі зворотною адресою на ім’я Володимира Івановича Кріпака: вул. Мошляка, 50, село Мишурин Ріг Верхньодніпровського району Дніпропетровської області. Індекс 51610.

Володимир КРІПАК
Городник

Поділися:

Добавить комментарий