Поганий зір: причини та профілактика

Поганий зір: причини та профілактика

Проблеми із зором – часте явище серед школярів і студентів. Учні проводять так багато часу перед екранами комп’ютерів і гаджетів, що не помічають, як у них з’являється короткозорість.
У середньому молоді люди витрачають по дев’ять годин на день на смартфони, планшети, світлодіодні монітори й телевізори з плоским екраном. Більшість дітей старше 12 років потребують корекції зору.

Загальні проблеми із зором у школярів і студентів
Найпоширеніша проблема із зором у дітей і молодих людей – підвищене навантаження на очі. Тривале проведення часу з гаджетами провокує короткозорість, але перш за все виникають сухість, на яку дитина зазвичай не звертає уваги, сльозотеча, свербіж, почервоніння і роздратування очей.
Інші симптоми перенапруги включають печіння, світлочутливість і труднощі з фокусуванням. Ці симптоми можуть супроводжуватися головними, шийними болями, ломотою в плечовому або спинному відділі, проблемами зі сном і загальною втомою. Ситуація ускладнюється, якщо в дитини вже є проблеми із зором.
Синдром комп’ютерного зору
Комп’ютерний зоровий синдром (CVS), на який страждають практично всі учні, – це специфічне порушення зору (астенопія). Вважається, що така проблема щодня виникає у 40% людей, які працюють за комп’ютером і періодично – у 92% користувачів.
Діагностує такий синдром окуліст під час обстеження.
Синдром лікується коригуванням. Скористайтеся спеціальними окулярами для роботи за комп’ютером, проведіть зорову терапію (гімнастику для очей), а також змініть кут нахилу комп’ютера, положення сидіння, освітлення, поставте антибліковий екранний фільтр і робіть перерви на відпочинок. До виникнення короткозорості також призводить недостатня гігієна та інфекції.
Бактеріальні та вірусні інфекції
Інфекційні захворювання очей швидко поширюються серед дітей і підлітків.
Кон’юнктивіт – одне з найчастіших захворювань. Виникає при ураженні інфекцією поверхні ока та внутрішньої поверхні повік. Очі червоніють, опухають, запалюються і починають хворіти, нерідко з’являються виділення.
Існує два основних типи кон’юнктивіту: інфекційний, викликається бактеріями або вірусною інфекцією, і алергічний, який виникає через алергічну реакцію на чужорідну речовину, таку, як пил або пилок.
Вірусний і бактеріальний кон’юнктивіти дуже заразні і можуть поширюватися при тісному особистому контакті повітряно-крапельним, контактно-побутовим шляхом (через поверхні, предмети побуту).
Алергічний кон’юнктивіт не заразний і доставляє неприємні відчуття лише хворому.
Одинадцять причин поганого зору у школярів
Хоча багато симптомів мають тимчасовий характер і зникають після відпочинку від гаджетів, у декого вони поглиблюються і призводять до погіршення зору.
Попередьте короткозорість – усуньте дратівливі чинники:
занадто багато часу за комп’ютером, читання при слабкому освітленні, відблиски на моніторі комп’ютера, неправильна відстань від екрана, погана постава при сидінні, відсутність моргання, запущені проблеми із зором, нестача сну, погане харчування, недотримання правил гігієни, плавання і сон у контактних лінзах.
Проблеми із зором можуть значно знизити здатність до навчання, тож офтальмологи наполягають на профілактиці.
Регулярні огляди окуліста
Фахівці рекомендують проходити комплексне обстеження зору раз на рік і частіше, якщо є ризик очних проблем у сімейному анамнезі, а також схильність до діабету. Велике значення має раннє виявлення потенційних проблем.
Моргання зволожує очі, очищає і захищає слизову від пилу
Воно так само непомітне й необхідне, як дихання.
Якщо ви відчуваєте, що слизова часто пересихає, використовуйте для зволоження очей штучні сльози. Спробуйте масаж очей. Він гарний у будь-який час, особливо, коли ви годинами дивитеся в книгу або екран.
Масаж очей
Потріть долоні одна об одну – це зігріє їх. Потім обережно прикладіть до очей і потримайте так секунд 5–7, щоб розслабити очні м’язи.
Регулярні перерви
Встаньте, потягніться, прогуляйтеся, зробіть бутерброд – використовуйте все, що надасть перепочинок очам.
Очам допоможе розслабитися і наступна вправа: виберіть предмет на відстані 5 метрів, фокусуйтеся на ньому кожні 20 хвилин протягом 20 секунд.
Налаштуйте комп’ютер правильно
Яскравість, розмір шрифту тексту, висота монітора, відстань між вами й комп’ютером, відблиски, мерехтіння – усе, що заважає вам комфортно працювати, слід відрегулювати.
Правильна постава
Слідкуйте за спиною і тим, щоб верх монітора комп’ютера був трохи нижче рівня очей, ступні повинні стояти на підлозі, а руки – під кутом 90 градусів. Спробуйте окуляри для комп’ютера. Вони створені вам на допомогу.

За матеріалами інтернет-ресурсів.

Поділися:

Добавить комментарий