Погода підкаже

Погода підкаже

Далеко не завжди видається літо із сприятливою погодою, тобто теплою й у міру дощовою. Останніми роками воно буває надто спекотним і посушливим. Але навіть за таких умов можна отримувати рясні врожаї.

Що робити в посушливе літо

Усі ми знаємо, що бур’яни на грядках слід знищувати, аби вони не забирали цінну поживу з грунту, обкрадаючи тим самим нашу городину. Але в посушливе літо так часто хапатися за сапу, як завжди, не потрібно, адже такі сланкі бур’яни, як берізка, портулак, здатні захистити землю від перегрівання й повного зневоднення. Однак залишати їх на грядках у міжряддях можна лише за умови регулярного поливу городу. Якщо ж зволожувати грунт постійно немає потреби, бур’яни треба обов’язково сполювати й якомога ретельніше, адже вони витягуватимуть із землі останні краплини такої дефіцитної вологи.
А от прибирати з грядки зрізану до цвітіння сапою чи плоскорізом траву не обов’язково. Якщо залишите її у міжряддях, вона виконуватиме роль мульчі.
Звичайно, основний агрозахід, спрямований на порятунок урожаю в умовах аномальної спеки, – поливи. Підливати воду під рослини на городі, в саду чи клумбі бажано рано-вранці, коли ще не так спекотно. Оптимальний час для поливу – перед заходом сонця. Насичена водою земля буде швидше вихолоняти, й рослини почуватимуться значно краще. Після зволоження грунт слід обов’язково замульчувати, щоб запобігти швидкому випаровуванню води. Найкраще використовувати для цього солому, тирсу, тобто мульчу світлого кольору, бо вона не так швидко нагрівається на сонці.
Теплиці й парники обов’язково слід провітрювати. Зверху плівку чи скло на конструкціях бажано забілити – це сприятиме зниженню температури й трохи притінить рослини.
До речі, протягом спекотного літа рослини значно менше уражуються грибковими інфекціями, тож кількість обробок проти них можна звести до мінімуму.

При підвищеній вологості

Найбільший клопіт усіх городників улітку – поливи. Але якщо літо видається дощовим, ця проблема вирішується сама собою. Щоправда, додається інша робота. Так, велика кількість вологи викликає масовий ріст бур’янів. Прополюючи їх, у грунт одночасно можна додавати крупнозернистий річковий пісок – він покращить структуру грунту, прискорюючи випаровування з нього зайвої вологи.
Чим більше вологи й тепла, тим активніше рослини формують зелену масу. Чим вона густіша, тим вища вірогідність розповсюдження грибкових інфекцій. Без пасинкування томатів, винограду й інших схильних до жирування культур не обійтися.
При підвищеній вологості повітря замість мінеральних добрив рослини краще підживлювати сухим попелом, посипаючи ним рослини.

Похолодало – поливати не можна

У надто прохолодні літні дні від поливів краще взагалі відмовитися. Спушувати грунт у міжряддях треба на більшій глибині, ніж зазвичай, попередньо притрусивши землю сухим попелом чи річковим піском.
Усі культури доречно обробити фунгіцидами, що мають протигрибкову дію. Також ефективним буде пасинкування, адже посилена провітрюваність різко зменшує ризик розповсюдження інфекцій.

Поділися:

Добавить комментарий