Інформаційний кур’єр

Поліцейський офіцер громади

У цьому році в області розпочнеться активне впровадження проекту «Поліцейський офіцер громади». Нова посада, яка вже не перший рік вводиться в Україні в рамках адміністративно-територіальної реформи правоохоронної системи, передбачає, що поліцейський офіцер громади виконуватиме такі самі обов’язки, які до нього виконував дільничний. Але при цьому матиме кращу теоретичну і практичну підготовку, не лише працюватиме, а й житиме на території громади, якою надалі буде опікуватися, матиме у розпорядження сучасний службовий автомобіль, необхідну техніку та постійне робоче місце. А головне – звітуватиме про свою роботу і керівництву правоохоронних органів, і жителям своєї ОТГ. Минулого місяця стартував конкурс на вакантні 44 посади у різних куточках Полтавщини.

Як розповіли на сайті Національної поліції в Полтавській області, готувалися до цього етапу заздалегідь. Зокрема на початку грудня минулого року перші офіцери почали працювати на території Великобудищанської та Петрово-Роменської ОТГ Гадяцького району, а також у Ромоданівській громаді на Миргородщині. Фактично ж проект реалізується в області вже другий рік. За цей час вдалося створити 14 поліцейських станцій. Також між Головним управлінням поліції області та головами шести територіальних громад (Білицької, Новосанжарської, Коломацької, Новоселівської, Терешківської та Щербанівської) були підписані меморандуми про співпрацю й партнерство під час впровадження на практиці проекту «community policing». Окрім цього, вже 23 територіальні громади Полтавщини готові створити належні умови для своїх поліцейських офіцерів. А на початку грудня 2020-го три позашляховики «Рено Дастер» були придбані для перших в області поліцейських офіцерів громад. Пріоритетними напрямками роботи офіцерів громади стануть не лише профілактика і розкриття майнових злочинів, а й запобігання домашньому насильству, превентивна робота з дітьми.
Заступник начальника поліції Полтавщини Максим Ахрамєєв розповів, що від початку конкурсу анкети вже подали півсотні поліцейських: «Для реалізації проекту ми ввели 44 посади офіцерів. За перші дні конкурсу подано 50 анкет. Сподіваємось, що їх буде значно більше, адже цей проект має вагоме значення для створення безпечного простору в громадах. У нас є чимало позитивних відгуків про роботу перших офіцерів Великобудищанської та Петрівсько-Роменської ОТГ Гадяцького району, а також Ромоданівської територіальної громади, що на Миргородщині».
Старший лейтенант поліції Олександр Литовченко вже став офіцером Петрівсько-Роменської громади Гадяцького району. За його словами, нині у громаді діє система відеонагляду за порядком, яка встановлена за рахунок бюджетних коштів у рамках програми «Безпечне село». У користуванні правоохоронця – службовий автомобіль, споряджений необхідним інвентарем. Серед цікавих новинок – портативний термопринтер, що дозволяє видрукувати постанову про адміністративне правопорушення у вигляді чеку на місці.
Наразі триває активна агітаційна кампанія в поліцейських підрозділах. Запрошують вмотивованих, відповідальних та комунікабельних співробітників правоохоронних органів. Вони повинні вміти знаходити спільну мову з місцевими жителями і загладжувати за потреби конфлікти. З потенційними кандидатами зустрічаються представники управління превентивної діяльності поліції області. Фахові вимоги до кандидатів – не менш ніж 1,5 року професійного стажу (без урахування навчання та первинної професійної підготовки). Подати заповнену анкету охочі можуть до 14 лютого.
Очільник управління превентивної діяльності апарату обласної поліції Роман Ніколаєнко наголошує, що кандидати перш за все повинні розуміти ступінь відповідальності й діапазон специфічних функцій, які покладаються на офіцера громади:
– Він не тільки виконує функції різних служб поліції: ювенальної поліції, інспектора з контролю за обігом зброї, працівника сектору реагування патрульної поліції та, власне, дільничного. Поліцейський офіцер громади підтримує зв’язок з населенням, депутатським корпусом, а також з різними установами та організаціями. Він бере активну участь у суспільному житті громади та розв’язанні проблемних питань, пов’язаних з порядком і безпекою.
Переможці конкурсного відбору протягом двох з половиною місяців проходитимуть спеціальний підготовчий курс, який розробили українські та міжнародні експерти з правоохоронної діяльності. Дізнатися деталі можна на сайті Національної поліції.

За матеріалами ГУ НП
у Полтавській області підготувала Юлія ХОМЕНКО.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий