У Полтаві відбувся урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня міста», який уже втретє проводиться за підтримки урядів Швейцарії та Німеччини. Проект реалізовується в багатьох містах України. У нас його партнерами виступили Полтавська міська рада та комунальна організація (КО) «Інститут розвитку міста». Головна мета фестивалю – показати можливості залучення полтавців до процесів оновлення та розвитку міста. А також заглянути наперед та продемонструвати, якою може стати Полтава через 12 років з погляду концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030». Якщо, звісно, розпочати щось робити вже зараз.
Таким чином, в рамках фестивалю на Театральній площі жителям міста показали понад 55 заходів, більша частина з яких є унікальними або вже точно не буденними. А це «круглі столи», презентації, воркшопи (дослівно – «робочі майстерні», де учасники мають змогу самостійно навчатися), майстер-класи та спортивні події. Проходили вони на сцені перед театром імені М. В. Гоголя та в павільйонах біля нього. Також цього року фестиваль «Майстерня міста» розширив географічні горизонти і залучив кілька локацій у інших районах міста. Окрім активних учасників минулого року – органів самоорганізації населення (ОСН) Яківців, Левади, Вороніна та Малобудищанського мікрорайону, приєдналися ОСББ з Першотравневого проспекту та жителі вулиці Ракової. В цих районах провели майстер-класи, конкурси та частування. А бібліотеки та музеї Полтави започаткували нові види дозвілля для жителів міста та туристів. Один з найцікавіших – музейне полювання на раритети, пов’язані з «Енеїдою» І. П. Котляревського. Також протягом чотирьох фестивальних днів можна було безкоштовно взяти на прокат велосипед. Щоб скористатися послугою, достатньо було пред’явити документ що посвідчує особу.
– Цьогоріч до майстерні залучилося не менше 10 тисяч жителів міста, – говорить директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко. – А також гості зі Львова та Вінниці. Сам фестиваль створений для того, щоб ми дійсно один одного почули і зробили Полтаву такою, якою вона нам потрібна.
Схожої думки дотримується й керівниця офісу проекту «Інтегрований розвиток міст України в Полтаві» Ірина Брижань. Вона акцентувала увагу на тому, що захід має розширити діалог між владою і громадськістю. Адже, як відомо, під лежачий камінь вода не тече. На фестивалі громадські установи міста продемонстрували готовність розвиватися відповідно до потреб часу.
Скерувати «корабель урбаністичних реформ» у правильному напрямку допомагали й самі полтавці. Вони долучилися до голосування за цілі сталого розвитку міста. Обирати довелося з-поміж диверсифікації економіки з переходом на екологічно чисте виробництво, розвитком туристичного потенціалу, покращенням житлової інфраструктури, комфортності життя і мобільності тощо. Також, окрім розробки концепції у рамках програми «Інтегрований розвиток міст України», передбачено і реалізацію кількох проектів з невисоким бюджетом. У Полтави таким проектом став громадський простір у парку «Перемога». На його прикладі покажуть всі етапи програми – від зародження до втілення на практиці.
Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”
Вам також може сподобатись
Мін’юст відновив роботу всіх основних сервісів порталу ЄДР
Створено онлайн-платформу про державну програму протезування
На Лубенщині відбулись урочистості до 90-річчя від дня народження Василя Симоненка
Якою буде плата за розподіл газу в 2025 році?
У 2025 році мобільні оператори відключатимуть 3G мережі