Полтава долучається до мережі центрів підтримки бізнесу

Незабаром Полтава має долучитися до пілотного проекту зі створення регіональної мережі центрів підтримки підприємництва EU4BUSINES, який повинен стати ланкою державної підтримки мікро- та малого бізнесу, а також потенційних підприємців, зокрема з соціально вразливих верств населення. Наразі таких центрів 15 у нашій державі. Про їх роль у підтримці малого бізнесу розповів представник сумського інформаційного центру підтримки малого бізнесу Тарас САВЧЕНКО:

– Мережа центрів підтримки бізнесу започаткована у 2016 році та продовжуватиметься до 2020 року, – зазначив Тарас Савченко. – За допомогою цього проекту розширюється доступ підприємств малого бізнесу до знань через різноманітні форуми, конференції, тренінги, консультації фахівців. До того ж розширюється доступ до ринків через залучення підприємців до участі у різноманітних виставках, програмах підтримки експорту. Наразі є цілий ряд проектів, спрямованих на підвищення ефективності діяльності саме державних органів у цій сфері. І, звісно, є програми, які допомагають залучити фінансування на розвиток малого бізнесу. Спочатку був створений перелік цільових регіонів, які в першу чергу долучалися до цієї програми. У першу групу Сумщина не увійшла. Нас включили у другу групу. Власне, наша громадська організація «Рада молодих вчених» подала свій проект, нас підтримали, і таким чином був створений один із центрів підтримки бізнесу на базі нашого ГО.
У минулому році послугами сумського центру скористалися понад 1000 осіб. Не всі відразу розуміли, що можуть отримати тут лише консультаційну підтримку. Деякі підприємці сподівалися на матеріальну підтримку, зокрема на можливість взяти саме тут кредит на пільгових умовах. «Наша ціль – не допомагати грошима, а модерувати інформаційний простір, знайомити підприємців, які мають запит на нові знання, з тими суб’єктами чи проектами, які володіють цими знаннями», – додав Тарас Савченко.
Варто зауважити, що даний проект започаткований як ініціатива Міністерства економічного розвитку спільно з обласними державними адміністраціями згідно зі стратегією розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року в межах Угоди про асоціацію з ЄС. В ній міститься низка напрямків зі створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу в державі, які розроблені з врахуванням принципів Акта з питань малого бізнесу для Європи. Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов на зустрічі з представниками ОДА наголосив:
– Важливо починати перетворювати результати роботи із проектами міжнародної технічної допомоги у сталі інструменти державної політики, адже досі багато проектів у сфері розвитку підприємництва фінансуються за кошти міжнародних донорів. Вкрай важливим є також налагодити зворотний зв’язок із регіонами щодо потреб малих підприємців, що буде запорукою напрацювання дієвих рішень у цьому напрямі.
Наразі ключовими проблемами малого та середнього бізнесу в державі є негативний соціально-економічний фон та неготовність бізнесу вкладати інвестиції у навчання та перенавчання працівників. Таким чином уже в травні поточного року в рамках проекту в Полтаві відбудуться освітні заходи для підприємців, які працюють у сфері туризму та агроконсалтингу. Також тривають обговорення стосовно бази, на якій буде створений регіональний центр підтримки підприємництва.
Загалом на функціонування центрів Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) виділив 17 мільйонів євро. Пріоритетними напрямками підтримки будуть сільське господарство, харчова промисловість та пакування, туризм, інновації, інформаційно-комунікаційні технології, виробництво та професійні послуги, логістика, товари народного споживання та «зелена» економіка.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий