Полтава вперше стала столицею легкої атлетики України

Полтава вперше стала столицею легкої атлетики України

У Полтаві, до речі, вперше в історії, відбувся чемпіонат України з легкої атлетики. Більше сорока вітчизняних стаєрів 1 вересня боролися за звання найкращого з бігу на півмарафонській дистанції. Загалом у Полтавському напівмарафоні взяли участь більше шести тисяч учасників, з яких понад сорок бігли в рамках чемпіонату України. А переможці, окрім титулу чемпіона та частки призового фонду, отримували також право виступити 30 березня наступного року на чемпіонаті світу з півмарафону у місті Гдиня (Польща).
– Минулого року я звернувся до керівника бігового клубу «NewRun» Максима Кривенка з пропозицією провести в рамках Полтавського напівмарафону чемпіонат України з бігу на 21,0975 км, – розповідає головний тренер з витривалості збірної України Сергій Романчук. – На мою думку, цей клуб входить до трійки найпотужніших в країні. Максим охоче погодився, і ось у Полтаві відбулися ці змагання, – зазначається на сайті Федерації легкої атлетики України.
Погода була ідеальною як для такого старту – без вітру та сонця, що забезпечувало гарний температурний режим. Перемогу святкували представники Київської області. У жінок впевнено виграла Дар’я Михайлова (1:15.44), у чоловіків – Ігор Олефіренко (1:04.42), який, до речі, був учасником літніх Олімпійських ігор-2016 у Ріо-де-Жанейро.
– Результати, певно, не найкращі, але враховуємо, що Михайлова лише повернулася зі зборів у Кенії і зараз готується до Білоцерківського марафону. Олефіренко також нині знаходиться у процесі підготовки до марафону в Японії, де планує виконати олімпійський норматив. Отож, вважаю, що свої завдання на чемпіонат України вони виконали. Якщо Ігор та Дар’я вирішать свої питання з відбором на Токіо-2020, то незабаром розпочнуть цілеспрямовано готуватися до чемпіонату світу з півмарафону, а потім – до Олімпійських ігор. Наступного року після Олімпіади відбудеться ще й чемпіонат Європи з легкої атлетики (26–30 серпня, Париж). Під час нього, як і на минулій континентальній першості, теж пройдуть змагання з напівмарафону, – зазначив Сергій Романчук.
Трасу завдовжки 21 кілометр цього разу подолали більше 600 осіб. Із них, за даними міської влади, було 297 полтавців.
Співзасновник «Нової Пошти» та амбасадор «NewRun» Інна Поперешнюк зазначила, що п’ять років тому, проводячи перший напівмарафон у Полтаві, організатори навіть не могли уявити, що їм вдасться зробити місто столицею бігу України.
– Ми починали з близько 500 учасників. Нині їх більше 6 тисяч. Чимало спортсменів приїхали з інших міст України, є бігуни-іноземці. Понад 2 тисячі дітей, – розповіла Інна Попершнюк. – Сьогодні, коли бігла, то думала, що я в Нью-Йорку, а не в Полтаві. Дуже багато людей, велика підтримка на сцені. Це так заряджає і допомагає. Дякуємо, Полтаво!
Окрім забігів на дорослі дистанції – 21, 10, 5 кілометрів, де змагалися і професіонали, і любителі, проводили й естафети для дітей – на 100 і 500 метрів. До того ж усі початківці отримали можливість подолати дистанцію «Мій перший кілометр».
Найшвидших у Полтавському напівмарафоні відзначили до п’ятого місця. Тож серед жінок першу сходинку посіла Яна Кіптенко зі Слов’янська, другу – Світлана Маковоз із Запоріжжя, третю – Світлана Федченко із Сум, четверту – Олена Абрамова з Харкова, п’яту – Ірина Яцина із Жовтих Вод. Серед чоловіків першим до фінішу на дистанції 21 кілометр прийшов Дмитро Пожевiлов із Чугуєва Харківської області, другим та третім фінішували наші земляки Антон Зайченко з Кременчука та Володимир Билим із Полтави, четвертим – Леонід Єршов із Харкова, п’ятим – теж харків’янин Олексій Семенюк, повідомляється на офіційному сайті Полтавської облдержадміністрації.

Андрій СОВА
Журналіст

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий