"Полтавазернопродукт" привітав підшефні школи з початком навчального року

«Полтавазернопродукт» привітав підшефні школи з початком навчального року

ТОВ «Полтавазернопродукт» – один з провідних виробничих підрозділів агрохолдингу «Астарта-Київ». Серед пріоритетів – розвиток громад, на території яких працює. Товариство впроваджує кілька довгострокових соціальних програм. Серед них – і підтримка освіти.
За традицією, на старті навчального року представники «Полтавазернопродукту» відвідали всі 20 підшефних шкіл у Семенівському та Глобинському районах, привітали учнів і вчителів зі святом, вручили подарунки.
Поміж них – і школа села Зубані Глобинського району. Зараз тут навчаються 58 дітей, п’ятеро з них – першокласники. На відміну від багатьох сільських навчальних закладів, вона на 100 відсотків забезпечена кваліфікованими викладацькими кадрами. Чимало з вчителів пройшли курси за програмою Нової української школи (НУШ). Допомозі товариства «Полтавазернопродукт» тут надзвичайно раді.
Директор навчального закладу в Зубанях Валентина Михайлець розповідає, що підприємство повністю забезпечило заклад ноутбуками та комп’ютерами:
– Нині нам подарували проектор. Допомагають косметичним ремонтом школи, проведенням оздоровчих таборів. Також «Астарта-Київ» поставила нам тренажерний зал та замінила вхідні двері до школи.
В рамках проекту «IT-освіта в сільській місцевості» тут діти навчаються програмування, а дорослі – базових навичок інформаційних технологій.
Заступник генерального директора із соціальних питань ТОВ «Полтавазернопродукт» Альона Словцова пояснює, що ця школа в їхньому активному полі зору вже років десять:
– Минулого року залучили школу до одного з проектів «Астарти-Київ». Тож закупили техніку для навчання, запросили місцеве населення, діток.
З новими комп’ютерами тут вивчають сучасні технології дорослі та діти. Семикласниця Віка Пузь вже навчилася створювати ігри:
– Це змійка, в яку я завжди любила грати. Мені цікаво це робити, і щоразу дізнаюся щось нове.
Це спільний проект «Астарти-Київ», який працює в 5 школах. Цього року долучилася і Зубанівська. Загалом в Глобинському та Семенівському районах проект працює вже другий рік. Є чимало бажаючих – понад 70 дітей і дорослих вже освоїли цю програму. Тож він триватиме.
Кращі слухачі курсів комп’ютерної грамотності отримують відповідні сертифікати. Зокрема учні, вчителі та мешканці села Великі Кринки Глобинського району і навколишніх населених пунктів сільради. Наймолодшому з них – 14, а найстаршому – 56 років.
Восьмикласник Владислав Карабанов розповідає, що це були курси програмування Scratch:
– Дуже цікаво, ти можеш зробити свою гру або код, який би допоміг в навчанні. Щось, наприклад, обрахувати.
Представники товариства «Полтавазернопродукт» запропонували учням новий курс – робототехніки. Вчитель інформатики Дмитро Баталов говорить, що діти не лише конструюватимуть робота, вони його програмуватимуть.
Кількість бажаючих пройти школу комп’ютерної грамотності в селах Глобинського району постійно зростає, тому в «Полтавазернопродукті» запевняють, що курс діятиме й надалі.

ГО «Полтавщина Аграрна».

Поділися:

Добавить комментарий