Полтавці долучилися до незвичайного  марафону в… Нью-Йорку

Полтавці долучилися до незвичайного марафону в… Нью-Йорку

Днями група полтавців долучилася до акції «Марафон у Нью-Йорку…». Забіг відбувся на території Полтавської філії Національного військово-історичного музею – Музею важкої бомбардувальної авіації, йдеться на сайті установи. Як виявилося, до американського Нью-Йорку марафон не має жодного стосунку. Проект ініціював поштовий оператор «Нова пошта», започаткували його за кілометр від лінії фронту в українському селищі Нью-Йорк, що на Донеччині. Мета флешмобу, який швидко шириться соціальними мережами, – привернути світову увагу до проблем на сході України. За правилами, кожен охочий може взяти участь у забігу на різну дистанцію. Акцію вже підтримали у понад 50 країнах світу.
«Проект знайшов всебічну підтримку дирекції музейного закладу, – зазначила організатор заходу, громадська активістка Людмила Теймуразян. – Він має на меті насамперед донести до свідомості усіх громадян, що у країні триває війна, розв’язана кремлівським керівництвом, і консолідувати суспільство у протистоянні російській агресії. І наша команда є лише малою часткою полтавців, які вже долучились до акції».
На думку учасників марафону, проведення заходу на території музею має якомога яскравіше показати єдність нації у здобутті та захисті незалежності України, продемонструвати єдність поколінь та незламний дух українських захисників.
Перед початком пробігу з гостями було проведено змістовну тематичну екскурсію. Зокрема, учасникам марафону були презентовані зали та експозиції, присвячені подіям на сході України 2014–2021 років, у тому числі й Стіна Пам’яті полтавцям, полеглим за незалежність держави. А священнослужитель отець Олександр молитовним словом вшанував пам’ять загиблих воїнів-героїв та благословив усіх мирян на святу справу підтримати мир, спокій та гармонію у державі.
Шлях символічного пробігу пройшов від Стіни Пам’яті до центральної вхідної арки музею. Попри несприятливі погодні умови, усі учасники акції успішно подолали визначену дистанцію. Запорукою цього стали воля до перемоги кожного марафонця, командний дух та позитивний настрій.

Підготувала Ніна ГЕРАСИМЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий