Полтавці долучилися до  Всеукраїнського легкоатлетичного забігу "Шаную воїнів,  біжу за Героїв України"

Полтавці долучилися до Всеукраїнського легкоатлетичного забігу «Шаную воїнів, біжу за Героїв України»

Минулої суботи, 28 серпня, в селі Терешки Полтавського району відбувся легкоатлетичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України». Це не були змагання за призові місця, це – шана захисникам Вітчизни. Захід присвячувався пам’яті полеглих бійців і водночас демонстрував українським воїнам, які нині захищають суверенітет України на сході, що в усіх регіонах нашої держави пам’ятають про кожного з них. Всеукраїнський патріотичний легкоатлетичний забіг відбувся цього дня по всій Україні. На Полтавщині у заході взяли участь члени родин загиблих бійців, ветерани, волонтери, військові, поліцейські, а також представники 42 територіальних громад області, облдержадміністрації та обласної ради. Загалом до забігу «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» долучилися понад 350 учасників (60 команд).
Присутні поклали квіти до Стели пам’яті на території Музею важкої бомбардувальної авіації – філії Національного військово-історичного музею України, виконали Державний Гімн і хвилиною мочання вшанували пам’ять загиблих воїнів. У небі над Терешками пролетів вертоліт 18-ї окремої бригади армійської авіації.
Маршрут забігу учасники долали у терешківському лісі. Паралельно відбулися футбольний матч за кубок Героя України Андрія Конопльова, турнір із скандинавської ходьби й матч із бочче.
Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков і перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко подякували організаторам та учасникам заходу за активність і патріотизм. «Сьогодні всі разом вшановуємо пам’ять полеглих військовослужбовців, добровольців, які боролися за те, щоб українці могли жити у своїй державі, які віддали найцінніше – своє життя – за незалежність, територіальну цілісність і суверенітет України», – зазначив Євген Греков. «Завжди пам’ятаймо, завдяки кому можемо збиратись під мирним небом, як сьогодні тут», – наголосив Олександр Лемешко.
У футбольному матчі на Кубок Героя України Андрія Конопльова за перемогу боролася команда Пирятинської громади, де мешкав Андрій Конопльов, який 23 січня 2015 року загинув у бою з ворожими танками поблизу села Нікішине на Донеччині, та команда «Сокіл» Полтавського гарнізону. З рахунком 3:1 перемогу здобули полтавські футболісти, вони й стали першими володарями Кубка. Вручали нагороду переможцям дружина полеглого воїна Галина і син Олексій.

Підготовлено за матеріалами офіційних сайтів
Полтавської ОДА та Пирятинської територіальної громади.

Добавить комментарий