Полтавці поповнюють  медальну скарбничку України

Полтавці поповнюють медальну скарбничку України

Після певного «затишшя» українські спортсмени порадували вболівальників черговим медальним доробком. Як уже повідомляла «Зоря Полтавщини», минулого тижня перше «срібло» Україні приніс плавець Михайло Романчук. На дистанції 1500 метрів вільним стилем обійти його зміг лише американець Роберт Финке. «Срібло» Михайла стало шостою нагородою українців у Токіо. П’яту ж медаль, бронзову, принесла Україні Еліна Світоліна, яка здійснила справжній спортивний подвиг у поєдинку проти представниці Казахстану Олени Рибакіної. Програвши перший сет із розгромним рахунком 1:6 і поступаючись у шостому геймі другого сету (15:40 за рахунку 1:4), Еліна не лише спромоглася відігратися – 7:6 (тайбрейк – 7:5), але й «дотисла» супротивницю в третьому сеті – 6:4, завоювавши першу в історії українського спорту олімпійську медаль у тенісі.
А далі справжню феєрію подарували українські борці. Сьому медаль Токіо завоювала досвідчена спортсменка зі Львова Алла Черкасова. Напередодні «бронзового» поєдинку у вільній боротьбі (категорія до 68 кг), що відбувся у вівторок, 3 серпня, вона зазначила, що ці шість хвилин вирішального двобою Токіо-2020 стануть її останніми хвилинами на борцівському килимі. А отже, вона просто не має права програти, бо обіцяла медаль сину. Обіцянки Алла дотримала і навіть впоралася достроково, перемігши на туше олімпійську чемпіонку 2016 року японку Сару Досе.
Середа, 4 серпня, принесла дві медалі у греко-римській боротьбі серед чоловіків. Одна з них – у Жана Беленюка (категорія 87 кг), який на Олімпіаді представляє Полтавщину. Напередодні в 1/8 фіналу Беленюк переміг представника Сербії Зурабі Датунашвілі, потім – алжирця Башира Сід Азара, а в півфіналі – хорвата Івана Гуклека. Суперником нашого спортсмена у фіналі став Віктор Лерінц, срібний призер останнього чемпіонату світу 2019 року. Тоді у фіналі Лерінц програв саме Беленюку. Програв і тепер! Жан Беленюк завоював для України першу золоту нагороду!
Ще одну медаль – срібну – виборов Парвіз Насибов (вагова категорія 67 кг), який, на жаль, поступився у фінальному поєдинку борцю з Ірану.
Гарні шанси завоювати бронзові медалі були у ще однієї української борчині Ірини Коляденко і дуету Федини та Савчук в артистичному плаванні. І своїх шансів дівчата не змарнували. У запеклому поєдинку Ірина здолала супротивницю. А наш дует синхроністок випередив японських спортсменок.
Таким чином, станом на середу в медальному арсеналі нашої команди вже 11 медалей. Нагадаємо: на минулій Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро українці завоювали 11 нагород за всі ігри.
Про медальні здобутки четверга, 5 серпня, коли півфінальний поєдинок провів наш земляк Олександр Хижняк, який уже гарантував собі «бронзу» Олімпіади, читайте в наступному випуску «Зорі Полтавщини». До речі, 5 серпня відбувся і півфінальний заплив на дистанції 200 метрів у каное-одиночці, у який впевнено відібралася ще одна представниця Полтавщини – Людмила Лузан.