Полтавці вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні, відзначили День міста

Полтавці вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні, відзначили День міста

Щороку в день вигнання нацистів з Полтави, 23 вересня, громада міста вшановує незабутній та величний подвиг визволителів і згадує всіх, хто виніс на своїх плечах жорстокий тягар Другої світової війни. Ми доземно вклоняємося тим, хто здобув перемогу в запеклих боях і самовіддано трудився в тилу, хто, нехтуючи смертю, зупинив нацистську навалу.

Із нагоди 78-ї річниці вигнання нацистів з Полтави та Дня міста ветерани, керівники органів державної влади та місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, військовослужбовці, представники духовенства, трудових колективів, закладів культури, освіти та спорту, громадських організацій поклали квіти до Вічного вогню на меморіалі Солдатської слави. Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх, хто віддав своє життя за свободу рідного краю.
Очільник громади міста Олександр Мамай відзначив кращих представників різних галузей за вагомий особистий внесок у розбудову Полтави.
* * *
У 2003 році в Полтаві була заснована щорічна міська премія імені Володимира Галактіоновича Короленка. В День міста, 23 вересня, відбулося нагородження лауреатів премії у номінаціях «За глибокі знання життєвого шляху і творчої спадщини В. Г. Короленка», «За активну популяризацію життєвого шляху і літературної спадщини В. Г. Короленка», «За популяризацію педагогічних ідей Великого Гуманіста», «За пропаганду творчої спадщини письменника В. Г. Короленка, ідей демократії і гуманізму, дотримання прав і свобод України», «За активну участь у громадському та культурному житті міста». Зазначалося, що щороку ми вшановуємо нашого видатного земляка – письменника, громадського діяча, мецената, справжнього патріота Полтави, автора безцінної літературної спадщини. Володимира Короленка знають в усьому світі, й полтавці мають робити все належне для того, щоб його гуманістичні ідеї втілювалися у життя.
Цьогоріч були відзначені творчі доробки полтавців різних поколінь. 16 переможців творчого конкурсу отримали заслужені нагороди. Загальна сума грошової винагороди склала 70 тисяч гривень. Лауреат міської премії імені Володимира Галактіоновича Короленка Ольга Кушнірова прочитала для присутніх уривок із свого твору.
* * *
У День міста у Полтаві відбувалися святкування у розважальних локаціях: по вулиці Соборності працював інформаційний Портал (робота фотозон), а ввечері охочі мали можливість відпочити і отримати позитивний заряд енергії на Театральній площі під час концертної програми «Полтава – в кожному з нас».

Підготовлено за матеріалами офіційного сайта Полтавської міськради.

Добавить комментарий