Інформаційний кур’єр

Полтавців безкоштовно навчатимуть мистецтву красномовства

Ще в Древній Греції красномовство вважалося винятковим мистецтвом. За словами древньоримського трибуна Ціцерона, найкращим оратором є той, хто своїм словом і повчає слухачів, і дає насолоду, і справляє на них сильне враження. У часи стрімкого розвитку цифрових технологій вміння чітко і ясно доносити свої думки публіці набуває неабиякої актуальності. Опанувати ораторським мистецтвом прагнуть не лише громадські діячі та політики, а й пересічні громадяни всіх вікових категорій. У цьому переконалася, побувавши на відкритті у Полтаві філіалу мережі ораторських клубів «Красномовець».
Перших студентів-ораторів на порозі хабу для розвитку молоді гостинно зустрічає спікерка клубу, координаторка його Полтавського регіонального відділення, завідувачка відділу національно-патріотичного виховання обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Марина Єщенко. Протягом трьох місяців (навчання розпочнеться після закінчення карантину в місті. – Авт.) вона навчатиме учасників вести лекції, дебатувати, проводити переговори, виступати з презентаціями чи новаторськими проектами перед групою людей, у тому числі експромтом. А також допомагатиме поліпшувати знання української мови та боротися із психологічними комплексами під час виступу на публіці. Для навчання в клубі розроблена спеціальна авторська методика та програма. Виконуючи всі настанови, охочі зможуть значно покращити ораторські навички.
«Клуб заснований ентузіастами у Львові в 2016 році. Нині діє у близько 10 містах України, – говорить Марина Єщенко. – Навіть не сподівалися, що так багато людей відгукнеться на нашу пропозицію і захоче навчатися. Зазвичай в інших містах збиралися групи, які налічували не більше 20 осіб. У Полтаві навіть на ознайомлювальне заняття прийшло значно більше людей. Ми були здивовані, що містяни настільки активні, мають чітку і виважену громадську позицію. Наразі я маю і власну методику викладання ораторства, зокрема для дорослих. Тому намагатимуся у своїх лекціях поєднувати рекомендації львівських колег і свої напрацювання».
Додам, що Полтава – перше місто-учасник мережі ораторських клубів, де слухачі навчатимуться красномовству безкоштовно. Спонсорську підтримку на оплату роздаткових матеріалів, діяльність клубу та оренду приміщення надав голова громадської організації «Творча молодь Полтавщини» Іван Ксенжук. Разом з Мариною Єщенко він прагне популяризувати українську мову і зокрема боротися з полтавським суржиком.
Планується, що з початку квітня слухачі можуть займатися у зручному для них форматі за новітньою інклюзивною методикою. А також у позалекційний час спілкуватися з одногрупниками у популярному месенджері, наживу слідкувати за перебігом навчань у соціальних мережах. Вікових обмежень немає. Наймолодшому слухачеві, який вирішив приєднатися до клубу, 9 років. Тож до початку квітня можна встигнути долучитися до групи слухачів.

Юлія ХОМЕНКО
«Зоря Полтавщини»

Поділися:

Добавить комментарий