Полтавка Ольга Петлюх – серед кращих  молодих архітекторів України

Полтавка Ольга Петлюх – серед кращих молодих архітекторів України

Ольга Петлюх – одна з 529 стипендіатів-студентів Благодійного фонду «Повір у себе», заснованого Віктором та Іриною Іванчиками при агрохолдингові «Астарта-Київ». Нині дівчина навчається на магістратурі у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка.

«У мене повірили»

Про професію архітектора Ольга почала мріяти ще за шкільною партою. Був інтерес також до медицини, але захоплення архітектурою переважило.
– Пристрасть до архітектури у мене з дитинства. Подобається щось придумувати, розбудовувати, – ділиться дівчина.
Стипендіаткою Благодійного фонду «Повір у себе» вона стала в 2014 році, під час вступу до університету. Причому прийти на «фондівську» співбесіду Ользі тоді не вдалося.
– Саме в цей час я складала творчий іспит в університеті – креслення і малювання. Та сам фонд, певно, повірив у мене, і я опинилася в колі його стипендіатів.
За словами Ольги, підтримка від «Повір у себе» відчувається постійно. Фонд проводить для стипендіатів фестивалі, конференції, зустрічі з відомими людьми. До того ж цікаві заходи ініціюють і самі студенти.
– Нещодавно ми запропонували організувати конференцію на тему «Що таке щастя?» На зібранні шукали відповідь на це філософське питання і студенти, і знаменитості, і представники фонду.
Ольга Петлюх радить молодшим ентузіастам також спробувати здобути стипендію від «Повір у себе»:
– Це сконцентровує на досягненні мети. Ти завжди знаєш, що тобі допоможуть. Маєш впевненість у майбутньому, і це важливо.

У тридцятці кращих

Перемога в конкурсі «Архітектор-2019» розпочалася для Ольги з того, що вона побачила білборд творчого змагання в Одесі. Студентка відразу ж подумала, що було б добре вибороти це звання. По приїзді до Полтави зареєструвалася на участь.
Загалом потрібно було виконати кілька завдань: спроектувати елемент благоустрою, наприклад, вуличні меблі (лави, столи) чи інформаційні стенди, вивіски; написати есе про вибір професії архітектора, досягнення і плани на майбутнє; розробити протягом місяця проектну пропозицію будь-якого парку України. Далі – захист проекту в Києві перед журі.
Серед двох тисяч конкурсантів за підсумками змагань обрали тридцятку найкращих, які поїхали до Мілана. Про емоції під час оголошення переможців Ольга згадує з усмішкою:
– Моє прізвище назвали трохи неправильно. І я думаю: «Невже це я? Це що, справді я? Нічого собі!».
Поїздка до Мілана тривала чотири дні. Переможці конкурсу спочатку відвідали Міжнародну виставку «Made Expo 2019» – одну з найбільших будівельних виставок Європи. А потім вирушили на архітектурні екскурсії містом.
– У них прекрасна архітектура. У центрі – історичні скарби, які дбайливо бережуть, а на околицях – надзвичайні сучасні рішення. Їхня сучасна забудова росте у висоту, а не в ширину, адже місця замало, – розповідає про поїздку Ольга Петлюх. – Я в захваті від фасадів міланських будинків. Там немає сірих споруд – вони завжди кольорові та з чіткими формами. Там не робитимуть решітки на вікна, якщо це погано виглядатиме. У мене як в архітектора кожен будинок викликав захват.
Для цього конкурсу Ольга виконувала роботу без керівника. Але дівчина добре розуміє, що дякувати за свої знання має університетським викладачам:
– Моя спеціалізація – містобудівник. На конкурсі члени журі сказали, що порівняно з іншими учасниками змагання у мене був дуже вдалий містобудівний аналіз. Це свідчить про рівень університету та знань, які він дає.

Набережна у Черкасах: ідеї полтавки

Стипендіатка «Повір у себе» Ольга Петлюх розповіла також про участь у ще одному конкурсі – «Архітектура ZMiN». Проект, над яким Ольга працювала цього разу, – набережна у Черкасах.
– Я читала про цей конкурс на сайті Спілки архітекторів України. Незабаром звідти зателефонували й сказали, що знають мене, бо я раніше брала участь у конкурсі студентських дипломних робіт. На запрошення взяти участь я погодилася без вагань.
Незабаром у Києві відбудеться захист найкращих робіт. Проект переможця втілять у життя.

ГО «Полтавщина Аграрна»..

Поділися:

Добавить комментарий