Полтавщина дає відсіч російським окупантам

Полтавщина дає відсіч російським окупантам

Хроніка подій

Дорогі полтавці, передплатники й шанувальники «Зорі Полтавщини», співвітчизники!
Чи думали ми, що на долю нашого покоління, на долю наших дітей і онуків випаде лиха воєнна реальність?! Здавалося б, ХХІ століття відкриває нову сторінку цивілізації, де немає місця воєнним конфліктам як способу розв’язання спорів між країнами, особливо зініційованим супердержавами. Адже на те вони й «супер», що керуються не дикунськими інстинктами, а взаємовизнаними політичними, економічними, правовими нормами. Московія – каганат із ядерною палицею – кинула виклик світові, розв’язавши війну на теренах України. Облудні гасла-приводи для вторгнення, денацифікація і демілітаризація, є брудними й підступними, як і методи війни, яку веде Кремль проти нашої держави. Адже де і хто нацист та мілітарист, бачить увесь світ. Це московські дикуни вбивають українських дітей, розстрілюють автомобілі «швидкої допомоги», плюндрують українські міста і села, захоплюють чи загрожують об’єктам ядерної енергетики… Цим злочинам всього лише за кілька днів вторгнення вже «несть числа».
«Прінуждєніє к міру» обертається великою бідою і для народів Російської Федерації. Але чи цікавить це кремлівського карлика? Запитання, звісно, риторичне.
…Ці рядки пишуться під завивання тривожної сирени, яка досі для полтавців була ще малознайомою, а для мешканців багатьох українських міст і містечок уже стала буденною реальністю, як і дні та ночі, проведені в підвалах та бомбосховищах. Колектив «Зорі Полтавщини» готує черговий номер газети. Він сповнений повідомленнями ще з мирного життя – про будівництво соціальних об’єктів, важливі наради, культурні події, діячів національної культури, поборників нашої незалежності. Ми свідомо їх оприлюднюємо, хоч і розуміємо, що оперативність втрачено, але ж не повинен втрачатися зв’язок із мирним буттям, яке незабаром неодмінно відновиться.
Ми також прагнемо подати оперативну інформацію, наскільки це дозволяють ситуація і газетна специфіка. Були змушені змістити графік виходу часопису. Як складеться надалі, поки що невідомо. Але твердо переконані, що і графік виходу газети, і загальний плин життя увійде у своє звичне русло. Щоправда, із поправкою: не забудемо і не пробачимо!
Дякуючи Богові, нашим захисникам-лицарям, завдяки надзвичайній консолідації нації, міжнародній підтримці Україна дає гідну відсіч знавіснілому агресору. Тож не варто впадати у відчай чи розпач, як і в ейфорію. Попереду ще чимало випробувань, але вигнання ворога-супостата, окупанта з нашої держави з кожним днем опору стає все ближчим.
Все було, є і буде – Україна!
Зоряни.

Одним із перших в Україні прийняв на себе удар російських агресорів Миргород. 24 лютого близько п’ятої години ранку був обстріляний місцевий військовий аеродром. Постраждало троє українських армійців, яким невідкладно була надана медична допомога.
Як зазначалося на офіційній фейсбук-сторінці Миргородської громади, ввечері 25 лютого по аеродрому знову були завдані точкові удари ворожими ракетами. Цього разу обійшлося без жертв.
«Дякуємо українським воїнам! Наразі ситуація у громаді – контрольована. Територія під посиленим патрулюванням поліції та територіальної оборони. Разом з тим усі мають бути пильними. І найголовніше – не панікувати! Не піддаватися на провокації та фейки! Разом до перемоги!» – наголосив міський голова Миргорода Сергій Соломаха.
* * *
У п’ятницю, 25 лютого, на трасі Київ–Харків біля Пирятина у результаті повітряної атаки, на жаль, загинули 4 військових та цивільна жінка, ще 4 бійці отримали поранення. У суботу, 26 лютого, о 12-й годині неподалік обласного центру зафіксували ворожі дрони, по яких відпрацювала протиповітряна оборона
* * *
26 лютого близько 12-ї години мешканці Полтави почули вибухи з боку військового аеродрому. Як оперативно повідомили у Полтавському міськвиконкомі, це була робота нашої територіальної оборони, яка знищила ворожі дрони.
* * *
У ніч на 27 лютого місцевими жителями було помічено пересування військової техніки Російської Федерації з території Сумської на територію Полтавської області. Це 200 одиниць техніки, більшість з якої – танки.
Про це розповів очільник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін у ранковому зверненні у неділю, 27 лютого. Про переміщення колони відразу повідомили до штабу територіальної оборони Полтавщини.
«Військові та територіальна оборона знищили колону. Усю ніч і ранок до штабу територіальної оборони Полтавщини надходила інформація про російську техніку, у якої закінчилося (або закінчується) пальне. Ворог тікає та кидає свою техніку!» – написав Дмитро Лунін.
Інформація щодо втрат ворога уточнюється.
* * *
У Сергіївській територіальній громаді була обстріляна «швидка допомога», яка їхала на виклик. Водій поранений, його прооперували в Гадячі. Фельдшер був травмований.
* * *
На ранок 27 лютого в обласних закладах охорони здоров’я Полтавщини отримувало лікування 29 поранених, 9 із них перебували у реанімації, одна людина померла, повідомив департамент охорони здоров’я Полтавської обласної військово-цивільної адміністрації.
Загалом на той час із Охтирки бригадами екстреної допомоги до Полтави було евакуйовано 26 поранених, вони перебували у закладах охорони здоров’я та військовому шпиталі.
* * *
27 лютого Полтавський обласний ТЦК та СП повідомив, що всю ніч і ранок до штабу територіальної оборони Полтавщини надходить інформація про російську техніку, у якої закінчилося (або закінчується) пальне. «Російські солдати ходять по дворах із каністрами», – інформують мешканці населених пунктів на межі Полтавської та Сумської областей. У Полтавській області вони пального не знайдуть! При отриманні подібних повідомлень у населених пунктах, біля яких помічено техніку, все дизельне пальне або вивозиться, або просто зливається. Усі чудово розуміють: якщо його залишити, то воно дістанеться російським окупантам. Полтавщина готова до зустрічі з ворогом! Російський наступ виснажився – не вистачає навіть пального», – зазначається у повідомленні.
* * *
На Полтавщині затримали 20 осіб, які залишали мітки, спеціальні позначки та фотографували важливі об’єкти для ворога. Серед них є й місцеві. Про це повідомив речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв.
«Серед 20 затриманих поліцією осіб, які ставили мітки та фотографували для ворога важливі об’єкти, в тому числі із застосуванням дронів, є місцеві молоді зрадники, які продалися рашистам! – зазначив Юрій Сулаєв. – Нагадаю: такі дії кваліфікуються Кримінальним кодексом України як диверсія і передбачають від 10 до 15 років позбавлення волі. А в разі супротиву правоохоронцям чи Збройним силам України будуть знищені!».
У зверненні до полтавців Юрій Сулаєв підкреслив наступне: «Продовжуємо разом пильнувати та затримувати зрадників і шпигунів та передавати їх до відповідних правоохоронних структур. Також рекомендуємо всім поціновувачам вирощування рослин у квартирах із застосуванням фітоламп вимкнути такі лампи до завершення війни, щоб правоохоронці розуміли, що ви не вороги!».
* * *
Кілька разів за ці буремні дні в обласному центрі лунали сирени оповіщення про повітряну тривогу. На щастя, станом на 13 годину 28 лютого атаки місто не зазнало. «Ця ніч пройшла на Полтавщині спокійно. Зараз працівники всіх адміністрацій знаходяться на робочих місцях. Військові, правоохоронці, територіальна оборона і надалі продовжують облаштовувати та займатися захистом області. Сьогодні вночі у нас була зафіксована протиповітряна тривога. Нині на території області подекуди нишпорять ДРГ, а також запускалися світлові ракети. Усім хочу подякувати за пильність, адже уся громада вчасно надає інформацію. Ми працюємо по цих питаннях. Усі об’єкти критичної інфраструктури в області працюють, є забезпечення магазинів, аптек та АЗС», — зазначив Дмитро Лунін.
* * *
Балансоутримувачі захисних споруд цивільного захисту, зокрема найпростіших укриттів, споруд подвійного призначення мають забезпечити вільний цілодобовий доступ населення до цих об’єктів. Такі доручення були дані на засіданні Ради оборони Полтавської області.
Йдеться про підвальні приміщення в житлових будинках, паркінги, підземні переходи. Балансоутримувачі спільно з органами місцевого самоврядування мають перевірити й забезпечити належне облаштування споруд електроживленням, вентиляцією, іншими матеріально-технічними засобами.
Нагадаємо: переглянути місця розташування захисних споруд в області можна на інтерактивній карті http://surl.li/bkqit.
* * *
З перших днів війни полтавці активно записуються до лав територіальної оборони. «Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки працює цілодобово», – зазначив директор департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Віктор Стеблянко під час брифінгу в четвер, 25 лютого.
Де можна записатися до територіальної оборони та більш докладна інформація з цього приводу за посиланням: https://tck.pl.ua/kontakty/
Російську навалу буде зупинено! Ми переможемо! Слава Україні!
* * *
Нашому війську активно допомагають волонтери. Відоме в Україні волонтерське об’єднання «Полтавський батальйон небайдужих», засноване ще вісім років тому, на початку агресії Російської Федерації проти нашої держави вже за лічені години після нападу противника на українські міста з повітря звернулося до краян із закликом здавати кров для бійців. «Військові сподіваються на нашу підтримку. Наразі ми маємо готуватися до будь-яких викликів і зустрічати їх гідно та ефективно. Зараз з передової звертаються із закликом здати кров на будь-якому пункті переливання крові», – таким був перший запис на сторінці волонтерського загону в Фейсбуці 24 лютого. Вказувались адреси пунктів здачі крові, а також правила підготовки до процедури.
Відтак керівниця волонтерського об’єднання Наталія Гранчак повідомила, що від самого ранку працює у штабі Полтавської волонтерської групи. Увечері був заклик відгукнутися людям, які можуть працювати на екскаваторах, для технічних оборонних робіт.
25 лютого Полтавський батальйон небайдужих оголосив про збір допомоги для загону територіальної оборони Полтави. «Будемо збирати кошти, медикаменти, продукти тривалого зберігання, речі першої необхідності для оборони Полтави: все, що потрібно вже зараз і що може знадобитися у критичний час». Реквізити для перерахунку грошових пожертв на картку: 5168745030457979, Бубнюк В.Л. (архиєпископ Федір Бубнюк).
* * *
Першу допомогу містяни почали приносити до Свято-Успенського кафедрального собору, при якому діє батальйон небайдужих, блискавично. «Не знаю, з чого почати цей пост, тому що він про неможливе, про силу духу, про любов, про віру, про організованість, про довіру і про єдність, – написала Наталія Гранчак (яка того дня, до речі, ще й зустрічала свій День народження). – Сьогодні Собор нагадав мені 2014 рік, коли він був забитий речами, волонтерами і люди йшли і несли, несли і несли кошти. Принесли і перерахували багато, частина з них зараз піде на медикаменти для поранених в лікарнях Охтирки. Коли завершимо процес закупівлі і передачі, розповімо вам все.
Молимо Бога про мирне небо вночі, щоб завтра ми продовжили роботу. Дякую всім волонтерам всіх організацій, які годинами вдень та вночі працюють, чат зривається сотнями повідомлень за годину.
Дякую всім, хто довіряє нам і боронить свою країну разом з бійцями…»
Протягом 25 лютого на картку було зібрано 265 тисяч гривень. Потік бажаючих надати допомогу нашим оборонцям не вщухав і наступного дня, 26 лютого.
«За перші два дні збору Собор декілька разів був переповнений, складається враження, що у цій війні на нашому боці задіяно мінімум 80% населення України. Люди несуть все, що тільки можуть, термінові потреби закриваються дуже швидко: люди готові віддавати власні автомобілі, працювати цілодобово, питають, чим ще можна допомогти…
Збір проходить у Свято-Успенському соборі та музичному училищі імені М. Лисенка…
Загалом на потреби ЗСУ зібрано за дні більш ніж 2 000 000 гривень, і люди продовжують переказувати та приносити кошти!!! Їх будемо витрачати концентровано на найважливіші потреби.
На зібрані кошти 25.02–26.02 придбано пледи на суму 2410 грн, лампочки – 1455 грн, лопати, сокири – 2450 грн, техінвентар – 475 грн, сигарети – 4585 грн, каремати – 12462 грн, спальні мішки – 16490 грн, посуд – 49019 грн, пальне – 8823 грн. Загалом 98 169 грн, – повідомляла Наталія Гранчак вранці 27 лютого. – Слава Україні й українцям, такої самоорганізації населення країна, а може, і світ, не бачили ніколи».
Того ж дня вдалося закупити партію приладів нічного бачення, планшети, біноклі, інше спорядження.
Як і в найгарячіші фази війни за Україну на Донбасі, полтавські волонтерки плетуть маскувальні сітки. Бажаючих зголосилося настільки багато, що доводиться записуватися у резерв.
Фінансову допомогу перераховують як на картку архієпископа Федора, так і на картки інших волонтерів: 5375411406667852 (Артем Дугін); 4731219120650936 (Бессарабова Ірина).
Активно містяни приносять допомогу також до складу, що облаштований у Полтавській міськраді.
Рахунок цільового фонду міської ради для добровільних благодійних внесків і пожертвувань:
Код ЄДРПОУ отримувача: 37959255
Банк отримувача: Казначейство України
Номер рахунку IBAN: UA958999980314161931000016712.
Підтримують оборонців рідного краю в усіх районах та територіальних громадах області.
* * *
Багато жителів Полтавщини відгукнулися на заклик здати кров, яка потрібна для порятунку життів наших захисників. Уже в перший день війни в обласному центрі біля станції переливання крові шикувалися черги з бажаючих стати донорами. Загалом за добу в регіоні заготували понад 150 літрів крові, 100 із них – у Полтаві.
Протягом 27 лютого на трьох станціях переливання крові в області донорами стали 222 особи. Заготовлено 110 літрів крові.
Відгукнулися полтавці й на новину про перших поранених, доправлених до Полтавського військового госпіталю. Лікарям довелося пояснювати охочим допомогти, що медикаментами й одягом заклад забезпечений. Але вода, печиво, фрукти, цигарки, а також шкарпетки та спіднє справді потрібні.
На п’ятий день війни в закладах охорони здоров’я перебували 56 поранених з кульовими та осколковими враженнями, а також 29 осіб із бойовими травмами (баротравми, забої). Реанімаційна допомога знадобилась 7 пацієнтам. За інформацією Полтавської ОДА, усі поранені доправлені з Харківської та Сумської областей.
* * *
Для людей, які прибувають до Полтави з інших регіонів, рятуючись від інтенсивних бойових дій, міська рада оперативно запропонувала 130 місць. Їх облаштували на базі професійно-технічного училища №31 та Державного професійно-технічного навчального закладу «Полтавське вище професійне училище ім. А.О. Чепіги».
Окремо населення інформують щодо укриттів, у які слід ховатися за сигналами повітряної тривоги. У Полтаві їх додатково облаштували в підвалах шкіл та дитсадків. Запропонувала свої підвальні приміщення також торговельна мережа АТБ. Інформація про наявність підвалу має бути розміщена на вході до супермаркета. Однак треба враховувати, що під час комендантської години магазини зачинені. Тож сподіватися на їхні укриття можна тільки в робочий час.
Чимало полтавців уже обладнали укриття у підвалах своїх багатоквартирних будинків, але більшість залишалися під час сигналів повітряної тривоги вдома. Багато людей виїхали за місто, до родичів, які мешкають у приватних будинках. У сільській місцевості й вірогідність обстрілів менша, й у кожному дворі є погреб, де можна заховатися в разі небезпеки.
Найбільша хвиля виїжджаючих з міст припала на перші два дні від початку війни. Наразі ажіотажу ні на автозаправках, ні в магазинах немає. Серед нових реалій життя – комендантські години, обов’язкова наявність при собі паспорта, блок-пости… І, звісно ж, дієва підтримка наших оборонців, які всьому світу доводять, що народ наш непереможний.

Підготовлено за матеріалами www.adm-pl.gov.ua та офіційних фейсбук-сторінок органів виконавчої влади Полтавщини, інших джерел.

Поділися:

Добавить комментарий