Полтавщина першою в Україні запровадила послугу  соціального відновлення ветеранів та їхніх родин

Полтавщина першою в Україні запровадила послугу соціального відновлення ветеранів та їхніх родин

На Полтавщині ветерани, які мають інвалідність, безоплатно пройшли соціальне відновлення разом зі своїми сім’ями. Вони отримали путівки на 10 днів до одного з санаторіїв області, де з ними працювали зокрема психологи й соціальні педагоги. Після оздоровлення в закладі родини ветеранів індивідуально супроводжують на рівні громад. Про це повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
Апробували нову соціальну послугу в межах Комплексної програми реабілітації, інтеграції та соціального захисту Захисників та Захисниць України, членів сімей загиблих Полтавської області.
«Полтавщина першою в Україні запровадила послугу соціального відновлення ветеранів, які отримали інвалідність, разом із родинами: дружинами та дітьми. Влітку перші 15 сімей уже пройшли реабілітацію. Не тільки фізична, а й ментальна реабілітація дуже важлива, тому що нашим захисникам потрібно інтегруватися, соціалізуватися й почати жити новим життям. Саме така програма дає змогу як родинам, так і ветеранам це зробити», – розповів Дмитро Лунін. Він додав, що до ініціативи вже долучилися чотири громади області.
Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович днями ознайомилася з тим, як організований процес реабілітації, й заявила, що програму масштабують на весь регіон і всю країну.
«Про медицину та реабілітацію багато говорять – це очевидно. Зрозуміло, що робити з пораненням чи травмою – лікувати. Але далеко не всі розуміють, що треба відновлювати психологічний стан, емоційний стан, душевний та сімейний. Ці речі теж руйнуються – ми цього не бачимо, але ці травми подекуди глибші, ніж фізичні. Тому постає питання: як прийняти себе нового, як родині налаштувати новий побут і нове життя? У цьому потрібні фаховий соціальний супровід та підтримка», – зазначила Оксана Жолнович.
Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін говорить, що зараз послугу з соціального відновлення ветеранів та їхніх родин фінансує обласний бюджет, а незабаром кошти виділятимуть і громади.
Нагадаємо, як повідомляв начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін, у Полтаві відкрили перше модульне містечко для переселенців. Воно розраховане на понад 520 людей. У будиночках є все необхідне: кухня, техніка, вода, світло, облаштована територія, кондиціювання, генератори.
Також, за словами Дмитра Луніна, на Полтавщині незабаром запрацює перший у регіоні лінійний прискорювач для лікування онкологічних захворювань.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОВА.

Добавить комментарий