Розвиток соціальних послуг, підвищення їх якості та доступності – не лише пріоритет діяльності органів соціального захисту області, а й об’єктивна вимога сьогодення.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2023 р. № 248, Міністерством соціальної політики України запроваджено експериментальний проєкт, у рамках якого 2 санаторія сфери управління Мінсоцполітики отримають можливість надавати соціальні послуги деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. Одним із цих закладів є спеціалізований Миргородський санаторій “Слава”, який розташований в Полтавській області.
Ключовою метою проєкту є забезпечення надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам з найбільш вразливих категорій громадян, а саме з числа осіб з інвалідністю та осіб похилого віку та розширення мережі надавачів соціальних послуг. Відповідно до визначених потреб санаторій “Слава” зможе надавати внутрішньо переміщеним особам на безоплатній основі наступні найбільш затребувані соціальні послуги, а саме: надання притулку, підтримане проживання та соціальна адаптація. Надання послуг здійснюватиметься з дотриманням державних стандартів соціальних послуг, затверджених Мінсоцполітики, та фінансуватиметься за кошти державного бюджету, а сам експериментальний проєкт триватиме до 31 грудня 2024 року.
З метою відпрацювання подальшого алгоритму дій директор департаменту соціального захисту населення Полтавської ОВА Людмила Корнієнко провела он-лайн нараду з представниками органів соціального захисту територіальних громад.
“З урахуванням вкрай стислих термінів на підготовчий етап, головне завдання на сьогодні – оперативно відпрацювати покроковий алгоритм дій та активно включитись до реалізації зазначеного проєкту в Полтавській області. Враховуючи, що прийом заяв від осіб буде здійснюватися органами соціального захисту населення територіальних громад усіх областей України. На Полтавську область – як безпосередньо учасника ініціативи – покладається додаткова відповідальність. По-перше, тому, що область прийняла найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб, з яких понад 36 тисяч осіб похилого віку та 8,7 тисячі осіб з інвалідністю. По-друге, це пілотна ініціатива з відпрацювання зміни в підході до виділення коштів з Державного бюджету за принципом “гроші ходять за людиною”, тобто фінансування буде здійснюватися не на утримання закладу, а на конкретну надану соціальну послугу”, – зазначила під час наради Людмила Корнієнко.
За результатами попередньо проведеного аналізу, з урахуванням норм Постанови, визначено, що в першу чергу у фокусі уваги як потенційні отримувачі послуг в рамках проєкту є особи похилого віку та особи з інвалідністю, які мають статус ВПО та проживають на базі закладів – місць компактного проживання, зокрема в межах Полтавської територіальної громади. Безперечний пріоритет надається особам визначених категорій, які перемістились з регіонів активних воєнних (бойових) дій, тимчасово окупованих територій та житло яких зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок пошкодження.
Прес-служба департаменту соціального захисту населення Полтавської ОВА.
Вам також може сподобатись
РНОКПП для дитини Реєстраційний номер облікової картки платника податків для дитини
Де і як мешканці Полтавщини можуть одержати допомогу в оформленні житлових субсидій і пільг
Коли і як перерахують пенсії працюючих пенсіонерів цьогоріч
ЖІНКА-ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ – ПРИКЛАД РІВНОСТІ В СУСПІЛЬСТВІ
Заклади соціального захисту населення отримали чергову підтримку від міжнародних партнерів