Полтавщина усуває наслідки негоди та відкриває пункти обігріву

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Полтавщина усуває наслідки негоди та відкриває пункти обігріву

Напередодні Водохреща в Україну повернулася справжня зима. Спочатку потужні циклони Бартош та Дімітріос принесли сніг та ожеледицю, а по тому в області знизилася температура повітря. Зокрема вночі – до 18 градусів морозу, місцями до
–21 градуса. Його крижані обійми послабли лише наприкінці тижня. До слова, востаннє такий температурний режим спостерігали на Полтавщині в січні 2006 року.
За таких умов традиційно зростає кількість подій, пов’язаних із переохолодженням та обмороженням. Тому департамент з питань цивільного захисту населення закликав жителів міста та області у період стійких морозів обмежити перебування на вулиці, за можливості відмовитись від виїздів на власному автомобілі та не виходити з будинку без крайньої потреби.
Шляховики прагнули оперативно реагувати на всі примхи погоди. Як повідомив директор Агентства місцевих доріг Полтавської області Олексій Басан, на всіх дорогах місцевого значення було введено чергування механізованих бригад. Загалом це 81 одиниця дорожньої техніки та 98 працівників. Сольово-піщаної суміші та інших матеріалів для ліквідації ожеледиці достатньо. Заторів на дорогах немає.
«Найбільше уваги приділяють дорогам з інтенсивним рухом, які сполучають райони з обласним центром. Підрядники оперативно реагують на звернення громадян, перевізників та водіїв про ускладнення дорожніх умов, що надходять на диспетчерську службу. Працює постійно гаряча телефонна лінія 050-01-50-233. Також на офіційному сайті агентства громадяни можуть залишити повідомлення про ускладнення руху. Нині проїзд всіма напрямками забезпечений», – повідомив Олексій Басан.
Аномальна для цьогорічної зими хвиля холоду змусила органи місцевої влади відкривати максимальну кількість пунктів обігріву для надання допомоги людям. За словами заступника голови облдержадміністрації Євгена Грекова, вони працюватимуть цілодобово в кожному районі та громаді.
Наприкінці минулого тижня стали відомі адреси кімнат та пунктів обігріву населення. У Полтаві їх розгорнули за такими адресами:
1.Територіальний центр соціального обслуговування та надання соціальних послуг: вул. Маршала Бірюзова,76, тел. 56-73-17.
2. Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі благодійної асоціації «Світло надії», який у разі необхідності надає пакет соціальних послуг, а також можливості нічного перебування та харчування. Його адреса: пров. Шевченка, 5-а, тел.: 56-79-09, 50-85-99.
На території Подільського району Полтави на час сильних морозів функціонує 4 пункти обігріву, які за потреби надають гарячий чай, харчування та одяг. Пункти обігріву працюють з 8.00 до 17.00:
– бульвар Б.Хмельницького, 19, церква «Нове життя»;
– просп. Миру, 32/22, церква «Різдва Богородиці»;
– просп. Миру, 26/13, церква «Відродження»;
– просп. Миру, 24, церква «Спасіння».
У період низьких температур, від 10 градусів морозу, у Миргороді працюватимуть два денних пункти обігріву та один – цілодобовий. Зокрема організовано денні пункти обігріву в приміщеннях Територіального центру соціального обслуговування за адресами: вулиця Гоголя, 64, та вулиця Троїцька, 57. Цілодобовий пункт обігріву на два ліжко-місця розгорнуть на території Миргородської лікарні інтенсивного лікування.
У Лубнах відкрили пункт та дві кімнати обігріву. Вони працюють у будні, з 8.00 до 17.00. Пункт обігріву розташований за адресою: Володимирський майдан, 4/1. Кімнати обігріву: проспект Володимирський, 108/2 (відділення денного перебування Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лубенської міської ради), та вул. Г.Тютюнника, 21 (Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лубенської міської ради).
Як повідомили у Кременчуцькій міській раді, у місті також визначено кілька тимчасових пунктів обігріву при переохолодженні та обмороженні, зокрема на базі приймального відділення комунального некомерційного медичного підприємства «Кременчуцька перша міська лікарня імені О.Т. Богаєвського» (вул. Лікаря О.Богаєвського, 60/1), та приймального відділення комунального некомерційного медичного підприємства «Кременчуцька міська лікарня «Правобережна» (вул. Генерала Манагарова, 7).
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради звернулося також до керівників автовокзалу «Кременчук», вокзалів залізничних станцій «Кременчук» та «Крюків» щодо можливості обігріву громадян, за умови зниження температури повітря нижче 10 градусів морозу, у вокзальних приміщеннях.
Про роботу пунктів обігріву інших місцевих територіальних громад можна дізнатися на їхніх офіційних сторінках у мережі. Наразі зі слів начальника ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимира Салогуба, рятувальники готові приймати людей у 10 мобільних пунктах обігріву та у 12 наметах. Там зможуть надавати необхідну допомогу та забезпечити гарячим чаєм. Зі структурами департаменту охорони здоров’я ОДА на місцях відпрацьовано порядок надання лікарської допомоги постраждалим від холоду в найближчих медичних установах. Також у зв’язку з новими змінами територіального устрою триває робота зі створення підрозділів, які займатимуться цивільним захистом населення у складі виконавчих органів новостворених громад. Запрацюють системи оповіщення людей у випадку надзвичайних ситуацій, підрозділи місцевої та добровільної пожежної охорони.

Підготувала Юлія Хоменко.

Поділися:

Добавить комментарий