Полтавщина жнивує

Полтавщина жнивує

Цьогорічні жнива в Україні і справді можна назвати битвою за урожай. Третій рік війни позначився на логістиці, вартості витратних матеріалів, кадровому потенціалі агроформувань, а в кінцевому підсумку позначиться на вартості хліба – основного продукту харчування українців. Окрім тимчасово окупованих територій, де рашисти масово викрадають збіжжя, а подекуди на раніше замінованих окупантами полях ще й підривається техніка, вороги ще й намагаються з допомогою дронів підпалити поля з дозріваючими хлібами в прикордонних областях. Та, незважаючи на всі проблеми, сільгоспвиробники виконують своє головне завдання – вирощують хліб. Нині в Україні вже намолочено близько 10 мільйонів тонн зернових культур. Найбільший намолот мають аграрії південних областей, Миколаївщини та Одещини, де жнива розпочалися раніше. Щодо урожайності, то тут лідирує Івано-Франківська область із показником понад 67 центнерів з гектара. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.
Загалом до збирання ранніх зернових і зернобобових культур приступили практично в усіх регіонах держави.
На Полтавщині збирання ранніх хлібів розпочалося раніше, аніж зазвичай, бо посприяли погодні сюрпризи, тож нині в області повним ходом триває обмолот зернових і зернобобових культур. До збирання ранніх хлібів приступили аграрії практично всіх громад. Станом на 10 липня обмолочено близько третини відведених площ, що складає понад 90 тисяч гектарів. Урожайність по області, у залежності від регіону, становить від 30 центнерів з гектара в південних громадах до 67 ц/га – в північних.
У ПП імені Калашника Полтавського району ранні жнива вже добігають кінця. Урожай на відведеній площі у 1320 гектарів, за словами керівника агроформування Івана СТЕПАНЕНКА, зібрали досить непоганий. Горох вродив по 28 центнерів з гектара, ріпак – 34,7 ц/га, пшениця дала на круг по 54,6 ц/га. Близько 70 відсотків намолоченого збіжжя – це продовольче зерно. Погода не мала негативного впливу на ранні зернові, а от для пізніх культур терміново необхідні дощі, каже досвідчений аграрій.
Незважаючи на всі нинішні проблеми, ПП імені Калашника працює, так би мовити, у штатному режимі. Господарство забезпечене генераторами, тож тут і механізми з очистки зерна працюють, і техніку за потреби підремонтують, і хліб у власній міні-пекарні випікають…
У фермерському господарстві «Козубівське» Новосанжарської громади жнива вже закінчили. Ранні зернові, а це озимий і ярий ячмінь та пшениця, дали на круг майже по 50 центнерів із гектара. Збирали зерно прямим комбайнуванням, розповідає керівник ФГ Михайло ВАСЮТА. Практично все зерно належить до продовольчого класу. Щодо проблем, то вони нині у всіх спільні – це війна, яка внесла жорсткі корективи в усі сфери життєдіяльності українців.
На стадії завершення збирання ранніх хлібів і в ПСП «Батьківщина-Нива» Миргородського району. Як розповів керівник агроформування Микола ВІТАШ, під ранні зернові й зернобобові культури загалом відводили близько 800 гектарів. Урожай видався хорошим, хоча пшениця дещо й «підгоріла». Горох дав на круг більш як по 30 центнерів з гектара, ячмінь і пшениця – майже по 57 ц/га. Практично все зерно належить до 2–3 класу. Обмолот проводили трьома зернозбиральними комбайнами, з яких два власні й один залучений. Нині ж аграрії проводять пресування соломи й заготівлю сіна для громадського тваринництва.
Жнива на Полтавщині тривають…

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий