“Полтавська криниця” є!

“Полтавська криниця” є!

Вийшов у cвіт довгоочікуваний журнал “Полтавська криниця” (№№1 – 2, 2018 р.), що його започаткували письменники Полтавщини – члени обласної організації НСПУ (голова – Наталя Трикаш).

У редакційному слові зокрема говориться, що, стверджуючи народження нового літературно-художнього часопису, полтавські митці постійно відчувають криничну свіжість і життєдайність духовних коренів славетних полтавців: Івана Величковського, Григорія Сковороди, Івана Котляревського, Євгена Гребінки, Миколи Гоголя, Панаса Мирного, Миколи Зерова, Дмитра Нитченка, Олеся Гончара, Григорія і Григора Тютюнників, Феодосія Рогового. Сподіваємося, що наша пам’ять буде діяльною і на сторінках журналу будуть опубліковані маловідомі й невідомі сторінки літературної творчості славетних земляків у рубриках “Архіви полтавців”, “Написане залишається”. Вже у цьому числі журналу вперше друкуються уривки із щоденників і записників Феодосія Рогового “Я світові потрібен як приклад, як можливість”.
У публіцистичній рубриці “Наголос” Олег Пустовгар пише про відкриття пам’ятника Іванові Мазепі в Полтаві та непростий шлях пізнання історичної правди. Микола Степаненко детально розповідає про історію періодичних літературних видань Полтавщини: журнал “Рідний край”, альманахи “Полтава”, “Біла альтанка”, “Острови”, “Криниця”. У розділі “Поезія” представлені Галина Вовченко, Олександр Пантелей, Ганна Кревська, Ольга Хало, Юлія Манойленко, Інна Снарська, Наталія Харасайло, Володимир Калашник, що родом із села Мануйлівки Козельщинського району, а тепер мешкає в Харкові. Сторінками майбутніх поетичних книжок поділилися з читачами Марина Боровська “Троїсті празники” та Тетяна Бондар “Шукання дотику”. Публікуються прозові твори Володимира Шкурупія, Тетяни Горицвіт, Юрія Рогового, Раїси Плотникової, Лідії Віцені, Наталі Жовнір, Галини Пустовгар, Олексія Спенсера-Кацая. Представлено переклади Сергія Осоки – з Федеріко Гарсіа Лорки та Олени Гаран – творів Віслави Шимборської.
Літературознавча рубрика отримала назву “Літмайдан”, тут опубліковано статті та рецензії Віри Мелешко, Павла Стороженка, автора цих рядків. Микола Сулима – випускник Великосорочинської школи на Полтавщині, тепер академік НАН України, заступник директора Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України виступає з дослідженням про творчість славетного полтавця – “Оповідання Григора Тютюнника “Оддавали Катрю” у світі сьогодення”.
Малим читачам адресовано вірші Володимира Слєпцова, а про сучасне літературне життя розповідається в рубриках “Книжковий хронограф” та “Спілчанська толока”, що їх підготували Наталя Трикаш і Олександр Пушко.
Отож, шановні полтавці, які не забули своє духовне коріння, запрошуємо до співпраці з новим літературним часописом, що з 2019 року, завдяки підтримці департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації, виходитиме двічі на рік.
Повідомляємо електронну адресу: sula-57@ i.ua

Олексій НЕЖИВИЙ
Головний редактор часопису

Поділися:

Добавить комментарий