Полтавське обласне відділення НОК: від “Олімпійського уроку” до олімпійських медалей

Полтавське обласне відділення НОК: від “Олімпійського уроку” до олімпійських медалей

Традиційно у вересні в Україні проводяться олімпійські уроки. Не стала винятком і Полтава. На стадіоні “Динамо” відбулося спортивне свято під гаслом “Екзамен в Буенос-Айресі!” (з 6 по 18 жовтня в столиці Аргентини відбудуться ІІІ літні юнацькі Олімпійські ігри).

На заході були присутні почесні гості: голова Полтавського обласного відділення Національного олімпійського комітету України Олександр Удовіченко, голова Полтавської обласної організації ФСТ “Колос” Анатолій Головань, учасниця ХХІV Олімпійських ігор в Сеулі (1988 рік), майстер спорту міжнародного класу з плавання Світлана Копчикова. За високі спортивні показники, пропаганду здорового способу життя та олімпійського руху, роботу з розвитку масового фізкультурно-спортивного руху в області були нагороджені провідні спортсмени, тренери та фахівці галузі.
Під час свята учасники команди черлідерів провели для присутніх олімпійську розминку. Овації викликав показовий виступ юних тхеквондистів. Відбулися й дружні змагання з різних видів спорту. Всі бажаючі пройшли майстер-клас від провідних спортсменів та взяли участь в олімпійському квесті, під час якого було потрібно зібрати максимальну кількість фішок з 14 видів спорту, представлених на олімпійському уроці. Учасники квесту мали можливість обміняти зібрані фішки на пам’ятний подарунок з логотипом Національного олімпійського комітету України.
* * *
Про здобутки і перспективи розвитку спорту на Полтавщині йшлося на звітно-виборній асамблеї Полтавського обласного відділення НОК України.
Як зазначив у звітній доповіді голова відділення Олександр Удовіченко, у 2014–2018 роках полтавські спортсмени гідно представляли рідний край на міжнародних змаганнях. Спортсмени порадували виступами на Перших Європейських іграх (Баку), Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро, де каноїсти Дмитро Янчук та Тарас Міщук вибороли “бронзу” найпрестижнішого спортивного форуму чотириріччя. 2017 рік став тріумфальним для Олександра Хижняка, якого визнали найкращим спортсменом року в Україні. Чемпіон світу, чемпіон Європи з боксу (у ваговій категорії до 75 кг) став кращим боксером світу незалежно від вагових категорій. Такої престижної нагороди наш співвітчизник удостоївся від Міжнародної боксерської асоціації. Це лише кілька з низки спортивних здобутків Полтавщини, про які йшлося у доповіді. Але, як наголосив Олександр Удовіченко, завжди є над чим працювати. У рейтингу спортивних досягнень Полтавщина поки посідає 10-те (з 25) місце в Україні.
Під час обговорення доповіді зазначалося, що обласне відділення НОК підтримує розвиток дитячого спорту та допомагає талановитим спортсменам, опікується спортсменами-ветеранами. Було оприлюднено й цікавий факт: за рівнем фінансування спорту Полтавщина випереджає навіть області, в яких мешкає значно більша кількість населення.
Асамблея визнала роботу обласного відділення НОК як таку, що заслуговує на схвалення. За результатами таємного голосування чинний голова Олександр Удовіченко був переобраний на новий термін. Також було затверджено “Програму розвитку олімпійського руху на Полтавщині на період 2019 – 2022 роки”, розглянуто ряд інших питань. Зокрема делегати висловили підтримку кандидатури Сергія Бубки на посаду президента НОК України.

Підготував Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий